Asus X670E AM5 ZEN4 7000 Serisi İşlemciler için Amiral Gemisi Hazır


Lüksün yeni görünümüne hazır olun. AMD'nin uzun zamandır beklenen AM5 platformu çığır açıyor ve Asus'un serideki amiral gemisi anakartı ROG Crosshair X670E Extreme ile ilgili bazı ayrıntıları inceliyoruz. 

Yeni nesil PCIe 5.0 bağlantısı, DDR5 RAM ve hız aşırtma için hazırlanmış devasa bir güç dağıtım sistemine sahip bu yeni nesil anakart, bir sonraki yapılar için rakipsiz bir platforma cesaret edenlere sunuyor. ASUS Q-Design özellikleri, yapım sürecini basitleştirir, düzenler ve güçlü bir araç takımı, sistem performansını en üst düzeye çıkarmak için meraklılarına güç katar. İlerleyen tarihlerde, 
ROG, ROG Strix, TUF Gaming, ProArt ve ASUS Prime serilerinden gelecek diğer X670 anakartlar hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız, ancak şimdilik kesin olan bir şey var: ROG Crosshair X670E Extreme bu neslin en imrenilen serilerinden biri olmaya aday.

5x5 Üst Düzey Performans
Yeni nesil bellek, katı hal sürücüleri ve grafik kartlarının hepsinin ortak bir noktası var: beş numara. DDR5 RAM ve PCI Express 5.0 (PCIe) bağlantısından yararlanan bileşenler sizi performansın zirvesine taşıyacak.

ROG Crosshair X670E Extreme, yeni nesil DDR5 RAM'in sunduğu muazzam bant genişliği, yüksek yeni hızlar ve olağanüstü güç verimliliği avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır. Önceki nesil DDR4 bellekten %50 daha hızlı veri hızları ile DDR5, yeni bir performans katmanı ortaya çıkarır ve bu anakart, kullanıcıların sınırsız hız aşırtması yapabilen kitleri mutlak sınıra kadar hızlandırmasını sağlayan bir dizi donanım ve bellenim optimizasyonuna sahiptir.

PCIe 5.0 bağlantısı, bugün size kapsamlı yüksek hızlı bağlantı noktası seçenekleriyle güç veriyor ve piyasaya çıktıklarında en hızlı yeni nesil SSD'lere ve GPU'lara erişmenizi sağlıyor. PCIe 4.0'ın iki katı bağlantı hızıyla, yeni standart bize ROG Crosshair X670E Extreme'i USB4® ve USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktalarıyla donatmak için bant genişliği sağlıyor. Pek çok oyuncu, cihazları şarj etmek için PC'lerinin ön panel USB bağlantı noktalarını kullandığından, ROG Crosshair X670E Extreme, Quick Charge 4+ desteğine sahip bir ön panel USB 3.2 Gen 2 2x2 konektörü sunar. 60W şarja kolayca erişebilmeniz için bu anakartı ön panelde USB Type-C bağlantı noktasına sahip bir kılıfla eşleştirdiğinizden emin olun.

İki PCIe 5.0 x16 yuvası, bugünün ve yarının en yeni grafik kartları için hazır. İki yerleşik yuvası ve ROG PCIe 5.0 M.2 kartı ve ROG GEN-Z.2 kartı aracılığıyla sunulan üç ek yuva arasında, ROG Crosshair X670E Extreme toplam beş M.2 yuvası sunar. Dört PCIe 5.0 x4 modunu destekler. Eklenti kartlardakiler de dahil olmak üzere tüm yuvalar için soğutucular, sürücülerinizin tam performansını kısma olmadan almanızı sağlar. Altı SATA 6Gbps bağlantı noktası, daha da büyük bir depolama dizisi oluşturmanıza olanak tanır, böylece oyun kitaplığınızı asla paylaştırmanıza gerek kalmaz.

Kişiselleştirilmiş Oyun Üstünlüğü
Köşeli çizgileri, canlı RGB LED vurguları ve karamsar siyah tonları ile ROG Crosshair X670E Extreme anakart, ilgi odağı olmayı seviyor. Eşsiz kişiselleştirme seçenekleri için bu kart, özel retro tarzı animasyonları gösterebilen bir dizi LED olan AniMe Matrix™ ekrana sahiptir. Tahtanın sağ kenarından canlı alttan aydınlatma akışı. Bir AURA RGB başlığı, adreslenebilir bir Gen 2 başlığı ve iki ek ARGB Gen 2 başlığını destekleyen altı pimli bir ARGB Gen 2 başlığı, kasanız için RGB LED şeritleri bağlamanıza ve hepsini uyumlu Aura Sync donanımınızla kolayca senkronize etmenize olanak tanırROG Crosshair X670E Extreme'in çarpıcı görsel öğeleri, dizginlenemez performans arzunuza defalarca hizmet eder. VRM devresi, yonga seti ve yerleşik M.2 yuvalarının üzerindeki büyük soğutucular, önemli bir soğutma gücü ve simetrik güzellik sunar. Çok katmanlı grafikler, birincil M.2 yuvası için geniş soğutucu kapağının yüzeyini süslüyor. Ve entegre alüminyum G/Ç kapağı, soğutma devresine yardımcı olur, yapım sürecinizi basitleştirir ve süreçte keskin görünür

Üst Düzey Soğutma, Üst Düzey Performans 
Sağlam bir güç çözümü, ROG Crosshair X670E Extreme'e yeni nesil AMD Ryzen CPU'nuzu bir sonraki seviyeye taşımak için neredeyse sınırsız bir potansiyel sunuyor. 110A olarak derecelendirilen 20+2 takımlı güç aşamaları ile bu EATX anakart, CPU'nuza bol miktarda güç sağlamak için hazırdır. ProCool II güç konektörleri, PSU fişleriyle daha iyi temas, gelişmiş ısı dağılımı ve genel donanıma göre daha iyi güvenilirlik sunar. MicroFine alaşımlı bobinler ve birinci sınıf 10K siyah metalik kapasitörler, en yüksek yükler altında bile işlemciye mümkün olan en sorunsuz güç dağıtımını sağlar.Günümüzün işlemcileri, size her an en iyi performansı sunmak için mevcut güç ve termal boşluktan yararlanır, bu nedenle soğutma yalnızca bir konfor meselesi değildir; kapsamlı soğutma, talep ettiğiniz sürekli performansı elde etmenizi sağlar. ROG Crosshair X670E Extreme, hayalinizdeki soğutma çözümünü kurmanız için size eksiksiz seçenekler sunar. Kasa ve radyatör fanları için altı başlık, sistem hava akışını oluşturmanıza ve kontrol etmenize olanak tanır. Özel bir sıvı soğutma çözümü kullanmayı mı planlıyorsunuz? Pompalar ve akış hızları için çok sayıda başlık, yapınız boyunca akan soğutma sıvısı üzerinde size tam hakimiyet sağlar

Yenilikçi Q-Design özellikleri, özelleştirme sürecinizi kolaylaştırır
Üst düzey bir oyun bilgisayarı oluşturmak ve özelleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. ROG Crosshair X670E Extreme, yapım sürecinizin olabildiğince sorunsuz olmasını sağlamak için PCIe Q-Release düğmesi de dahil olmak üzere ASUS'a özgü Q-Design yeniliklerimize sahiptir. Günümüzün son teknoloji grafik kartlarında genellikle güçlü soğutma çözümleri ve sağlam arka plakalar bulunur. Bu, performans için harikadır, ancak PCIe serbest bırakma mandalını serbest bırakmanın önüne geçebilirler. PCIe Yuvası Q-Bırakma düğmemiz, tek bir dokunuşla grafik kartınızı yuvadan çıkarmanıza olanak tanır, hiçbir beceriksizliğe veya küçük parmaklara gerek yokturBenzer şekilde, geleneksel DIMM yuvası tasarımları, bellek çubuğunun her iki tarafını da kilitlemenizi gerektirir ve parmakları büyük olanlarımız için grafik kartına en yakın mandalı açmak her zaman kolay olmadı. Bu nedenle yeni tek taraflı Q-DIMM kilitleme tasarımımızı uyguladık. Bu düzenlemeyle, grafik kartınıza çok yakın olabilecek bir mandal için endişelenmenize gerek kalmayacak. DIMM yuvasının erişimi kolay tarafında bulunan tek bir mandal, bellek çubuğunuzu sıkıca yerinde tutmak için yeterlidir. RAM'inizi ROG Crosshair X670E Extreme anakartla kurmak ve yolda yükseltmek çok daha kolay.

Bir M.2 sürücüsü takma işlemini bile basitleştirdik. M.2 Q-Latch'imiz size bir daha asla küçük, kolayca kaybolan başka bir M.2 vidayla uğraşmak zorunda kalmayacağınızın huzurunu verir. Artık bir M.2 sürücüsünü yalnızca parmak uçlarınızla sabitleyebilir veya gevşetebilirsiniz.

Bilgisayar oluşturmayı basitleştiren tüm bu özelliklerle bile, oluşturma işlemi sırasında sorunlar ortaya çıkabilir. ROG Crosshair X670E Extreme, durumu teşhis etmeyi kolaylaştıran özelliklerle içinizin rahat etmesini sağlar. ASUS Q-LED tanı dizimiz, sisteminiz açılışta kendi kendine testi sırasında kritik bir hatayla karşılaşırsa size hızlı ve kolay bir referans sağlar. Anakart üzerinde CPU, RAM, grafik kartı veya önyükleme aygıtı için açıkça işaretlenmiş dört LED yanarak tam olarak hangi bileşenin bir hatayla karşılaştığını size söyleyecektir. Ek olarak, Q-Code LED ekranı, sorun giderme için bir başlangıç ??noktası olarak hatanın en olası nedenini belirten 2 basamaklı bir kod sağlar.

Sorunsuz Engelsiz Network Veri Akışı
Günümüzde birçok oyuncu, kablosuz ağlarının onları güvenilir bir şekilde zafere götürmesine güvenmiyor. Cihazlarımızın çoğunun internete bağlanmak için kullandığı 5.0GHz ve 2.4GHz bantları, özellikle birden fazla ev ağının üst üste gelebileceği apartman daireleri ve apartmanlar gibi yerlerde, sinyal için rekabet eden akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı ev cihazlarıyla daha da sıkışık hale geliyor. . Neyse ki, belirli bölgelerde görünürde bir çözüm var: Wi-Fi 6E.

Bu yeni standart, yalnızca son zamanlarda belirli ülkelerde kullanıma sunulan bir spektrum dilimi olan 6GHz bandından yararlanır. Bir Wi-Fi 6E yönlendiriciye bağlanan ROG Crosshair X670E Extreme, karmaşanın üzerine çıkmanıza ve yeni kablosuz bağlantı sınırının keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Anakartın kablolu ağ seçeneklerinin kendilerine ait övünme hakları vardır. Bir Intel 2.5 Gb Ethernet bağlantı noktası, yönlendiricinize yüksek bant genişliğine sahip bir sabit hat sağlarken, Marvell AQtion 10 Gb Ethernet bağlantı noktası, makinenizi hızlı ağlarda çok terabaytlık dosya aktarımlarını kolayca işlemeye hazırlar.

Audiophiles ile Mükemmel Ses Çıkışı
Oyun söz konusu olduğunda görseller ön plandaysa, ses av tüfeği sürüyor. Hoparlör sisteminizden ve kulaklığınızdan sürükleyici, bozulmamış ses için, ROG Crosshair X670E Extreme'deki ses yongaları ve ilgili devreler, kristal netliğinde ses işleme ve çıkışı için titizlikle tasarlanmıştır.
Entegre amplifikatörler ve op-amp'ler içeren SupremeFX 7.1 Surround Ses ses çözümü ile başlar. Ses devresi tasarımı, birinci sınıf kapasitörler, parazit koruması ve sol ve sağ kanallar için ayrı izler kullanır. Otomatik empedans algılama, yüksek empedanslı audiophile kulaklıkları bile kullanmanıza ve kristal netliğinde, distorsiyonsuz çıktı almanıza olanak tanır. Bir ESS ES9218PQ Dörtlü DAC, üst düzey bir kulaklığı takmak için mükemmel olan olağanüstü 130 dB sinyal-gürültü oranıyla ön panel çıkışına birinci sınıf ses verir.

Asus X670 Serisi anakartlara buradan ulaşabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.