Oyuncu Klavyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Oyuncu Klavyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gaming oyuncu klavyeleri, oynanan oyunu konforlu hale getirmelidir. Bu nedenle en önemli kriter, oyuncu klavyesinin oyunun daha rahat oynanmasına yardımcı olmasıdır. Klavyenin oyun kontrolünü artırması, elbette her oyuncunun üzerine hassas durduğu bir noktadır. Piyasada gamer’ların beklentilerini karşılayacak nitelikte pek çok oyun klavyesi bulunmaktadır. Peki, oyuncular, en iyi oyun klavyesini seçerken nelere dikkat etmeli?

Kaliteli Bir Oyuncu Klavyesi Nasıl Olmalıdır?
Öncelikle klavyenin farklı fonksiyonları bir arada bulundurması klavyenin sahip olması gereken özellikler arasındadır. Örneğin FPS gibi oyunlarda planlanabilir tuşları bünyesinde barındıran klavyeler, her zaman tercih sebebi olmuştur. Fakat MOBA gibi oyunlarda da ana tuşların yer aldığı daha sade klavyeler daha caziptir.
Diğer yandan tuş yapısı, gamer klavyelerinde üzerinde önemle durulması gereken bir başka özelliktir. Mekanik olarak özel üretilen klavyeler rahatlık konusunda oldukça başarılıdır ve oyuncuların beklentilerini karşılar. Tuşların rahat bir şekilde konumlanması ve yapısal özellikler oyuncuların klavye seçiminde önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer yandan uzun vadeli kullanımlarda ise klavyenin malzeme kalitesi de önemli bir unsurdur. Kaliteli malzemeden yapılan klavyeler, uzun süreli ve rahat bir oyun deneyimi için gereklidir. Alt kısma eklediğimiz linkten kaliteli oyuncu klavyelerine erişim sağlayabilir detaylı şekilde inceleyip satın alabilirsiniz.

Ürünleri detaylı inceleyip satın almak için buraya tıklayın.


Ergonomik Tasarım ve Rahatlık
Klavyenin ergonomik bir yapıya sahip olması doğru klavye seçimi için önemli bir ipucudur. Ergonomik bir tasarımdan söz ederken oyunlarda en çok kullanılan W, A, S ve D tuşları üzerinde durmak gerekir. Zira bu tuşların birbirileriyle olan konumları oyuncu performansını yakından ilgilendirir. W – A – S – D tuşlarının birbirine çok yaklaşmamış olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü birbirine çok yakın olan tuşlar, oyuncunun rahat olmamasına sebebiyet verebilir. Bu da oyuncunun oyun içindeki etkinliğini olumsuz etkiler.
Ergonomi konusunda önemli bir diğer kriter ise klavyenin oyuncunun el ve bilek bölgelerine rahatsızlık vermemesidir. Oyuncular vakitlerinin önemli bir bölümünü klavye ile oyun oynarken geçirebilirler. Bu nedenle pozisyondan doğan rahatsızlıkları yaratmayacak klavye seçimi önem kazanmaktadır. Bu bakımdan oyuncuların duruş ve tutuşu iyileştiren klavyelere yönelmeleri ciddi bir rahatlık sağlayacaktır.

Doğru Oyuncu Kulaklığı ile Oyunu Hissedin
Oyuncu klavyesi seçerken önemli bir diğer etken klavye ile birlikte gelen set içindeki kulaklıklardır. Sesleri eksiksiz ve net olarak algılayan kulaklık seçimi önemli bir farkındalık yaratır. Kulaklığın oyun performansını artırdığı bir gerçektir. Frekans aralığı fazla olan kulaklıklar, oyuncuların oyun içindeki tüm sesleri algılamalarına yardımcı olur. Ayrıca başarılı bir kulaklık için önerilen desibel değeri 85 dB’dir. Kulaklığın bu değerli bir desibel seviyesinde olması tavsiye edilir. Diğer yandan yüksek bir empedans değeri ve yüksek ses izolasyonu da oyuncuların beklentilerini karşılayacak kulakların ortak özellikleri arasındadır.


 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.