Hazır Sistem Bilgisayar Nedir ve Avantajları NelerdirHazır Sistem Bilgisayar Nedir?

Hazır sistem bilgisayar nedir sorusuna şu cevabı verebiliriz: Çok amaçlı bilgisayarlar olarak da adlandırılan, bilgisayar konusunda uzman mühendislerin bir araya gelerek oluşturdukları oyun yada ofis içi kullanım bilgisayarlarıdır. Güncel bilgisayar bileşenlerinin bir araya getirilmesi ile üretilen bu bilgisayarlar oyuncular için oldukça önem arz etmektedir. Oyunculara daha özel deneyimler vaat eden bileşenler, üst düzey performans ve verimliliğe sahip hazır sistemler ile ortaya çıkarılır. Hazır halde satışa sunulan, hazır sistem bilgisayarlarda  kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda performans beklentilerine göre parça özelleştirmeleri yapılabilmektedir. Bu sistem pratiklik ve güvenceyi de birlikte getirir.
Hazır sistem bilgisayar nedir sorusuna bir başka yanıt olarak da uzmanların ellerinden çıkan, hazır kasa bilgisayarların montaj ve test aşamalarını gerçekleştirerek oluşturdukları bilgisayar sistemi diyebiliriz. Bu sistem ile yüksek performans gösteren bilgisayar bileşenleri bilgisayar kasasında bir araya getirilir. Sistem parçalarından hangilerinin bir birleri ile uyumlu olacağını, hangi parçaların yüksek performans sağlayacağını, montaj esnasında olası sorunların yaşanıp yaşanmayacağı gibi temel soruları ortadan kaldıran sistemde diyebiliriz.

Hazır sistem bilgisayar parçalarından en önemlisi Ekran Kartıdır.
Ekran kartının görevi işlemcide işlenen verileri monitöre anlaşılır bir şekilde iletmesidir. Görüntünün monitöre iletilmesini sağlayan ekran kartları, görüntü kalitesini ve kullanım verimliliğini de belirlemektedir. Yüksek görüntü kalitesi arayanlar için hazır sistem bilgisayar parçalarında aranan ilk özellik ekran kartıdır. Modern ve güncel oyunları yüksek performans ile oynamak istiyorsanız, ekran kart özelliklerine dikkat etmelisiniz. Oyun bilgisayarında kullanılacak olan ekran kartının FULL HD / 2K / 4K desteğinin olması önem arz etmektedir. Burada bir oyun bilgisayarının size sunacağı performansta minimum FULL HD yani 1080p desteğinin olmasıdır. 2K veya 4K oyunlar oynamak için yine buna dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ekran kartının desteklediği bu çözünürlükleri o bilgisayara bağlancak olan monitöründe desteklemesi gerekmektedir. Yani 2K veya  4K Ultra HD çözünürlükte bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, monitörünüzünde aynı doğrultuda 2K veya 4K olması gerekir. FULL HD ve ULTRA HD monitörler için buraya tıklayarak mağazamızdaki monitörleri inceleyebilirsiniz. Oyun deneyimini etkileyen en önemli faktörler ekran kartlarında işlemci, kapasite ve bellektir. Özellikle alacağınız hazır sistem bir bilgisayarda işlemcinin ekran kartını performans anlamında beslemesi gerekir.
Ekran kartları konusunda zaman ayırmanız gereken uzun bir süreç yoktur. Üreticiler piyasaya sürdükleri her yeni modelde yüksek hızlı bellekler kullanarak akıcı oyun ve profesyonel seviyede iş deneyimi sunmaktadırlar. Ekran kartları farklı özellikler barındıran türde olsalar da aslında temel prensipleri aynıdır. Ekran kartının gücü ve hafızası ekrana yansıtılan görüntünün hız ve kalitesine yön verir. Hazır sistem bilgisayar deneyiminde de ekran kartı özellikleri farklılık gösterebilir.AMD/INTEL İşlemcili Hazır Oyuncu Bilgisayarları
İşlemci yani CPU, bilgisayarın temel bileşenidir. Bu işlemci bilgisayarın beyni görevini üstlenirken bilgisayar birimlerinin çalışmasını ve aradaki veri akışını kontrol eder. Cihazın yazılım komutlarını işleyen işlemci, bilgisayarda yapılan tüm işlemleri işler ve denetler. Cihazın çalışmasını ve verilerin sürdürülebilirliğini sağlayan işlemci aynı zamanda veri denetlemelerini de sağlamaktadır.

Mağazamizdaki işlemci modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.


RGB Hazır Sistem Modeller
Fizikteki üç temel renkten oluşan RGB; kırmızı, mavi ve yeşil renklerin birleşiminden oluşur. Günümüz modernliğinde izlediğimiz tv, mönitor ve telefonlarda ekranlarda gördüğünüz herhangi bir renk RGB renklerinin karışması ile ortaya çıkar. Bu renkler özellikle oyun ekipmanlarında sıkça kullanılır. Oyuncular için teknoloji sanatı adını üstlenen RGB olmazsa olmazlardandır diyebiliriz. Oyun bilgisayarının bir çok bileşeninde RGB tercih ederek bilgisayar sistemlerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Mağazamızdaki tüm hazır sistemleri buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.