Gaming Oyuncu Kulaklığı Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat EdilmeliDoğru Oyuncu Kulaklığı İle Oyunu Hissedin

Oyuncu kulaklığı gündelik kullanım sağladığımız kulaklıkların haricinde bir performans sergileyen kulaklık modelidir. Oyun esnasında işitilen her sesi in ince ses birimine kadar yansıtır. Oyuncu kulaklıklarının da kendi içerisinde sahip olduğu özelleri mevcuttur. Piyasada birçok marka ve bütçede oyuncu kulaklıkları vardır. Oyuncu kulaklığı almadan önce yola bütçesel bir araştırma ile başlayın. Bu sayede bütçenize ve taleplerinize uygun kulaklıkları ayrıştırarak alım sürecini hızlandırabilirsiniz.

Frekans aralığı / Hertz
İkinci olarak kulaklıkların frekans aralığı yani Hertz özelliklerini ayrıştırmanız gerekecektir. Frekans aralığı az olan kulaklıklarda ses bir o kadar incelir. Frekans aralığı ne kadar artarsa duyulan ses bir o kadar kalınlaşmış olur. Oyun esnasında kulaklık frekansı yüksek olan kulaklıklar da oyun içerisinde gelen her ses neredeyse net olarak işitilir. Frekans değerinin yalnızca aralığına değil, sesi iletirken verdiği stabil ses değeri de bir o kadar önem taşır. Fakat popüler olan ve kaliteli markaların ürünlerinde bu tarz bir soruna pek rastlanmaz.

Desibel
Oyuncu kulaklıklarının kontrol edilmesi gereken bir diğer özelliği de ses seviyesidir. Desibel, ses şiddetidir. Kaliteli bir oyuncu kulaklığı için en ideal ses şiddeti yaklaşık 85 desibeldir. Daha yüksek seviyede kaldığınız ses şiddeti mağduru sağlık açısından sorunlar yaşayabilir.Empedans
Empedans / Ohm diğer bir ifadeyle güç tüketimi dediğimiz bir özelliktir. Kablolu kulaklıklarda bu değer yüksektir. Bilgisayar kullanımı bu güç tüketimini rahatlıkla kaldırdığı için kablolu kulaklıklarda yüksek değerde üretilmektedir. Ancak Empedans değerindeki yükseklik fazla ise kulaklığın size ileteceği sesin şiddeti de aynı oranda fazla olabilir.

Ağırlık
Kulaklık alımında ağır bir kulaklık modeli tercih ederseniz zamanla boyun ağrıları yaşamanıza ve sağlık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Hafif taşınabilir özelliğe sahip kulaklıklar tercih etmelisiniz.

Ses İzolasyonu
Ses izolasyonu da oyun oynanırken dışarıdan duyulan seslerin içeri girmesini önleyen bir oyuncu kulaklığı özelliğidir. Ayrıca ses izolasyonunun kötü olması kulaklığınızdan çıkan seslerin çevrenizdeki insanlara rahatsızlık vermesine de sebep olabilir. Bu sebeple seçtiğiniz kulaklık ne dışarı ses vermeli, nede dışardan ses almalıdır.

Tasarım
Kulaklık ses özelliklerinin yanı sıra tasarım özellikleri de önemlidir. Ergonomik kullanabilir özelliği olması gerekmekte olan kulaklıklardır. Kulaklarınızı net bir biçimde almayan bir kulaklıkla oyun oynarken kulaklarınızda ezilme hissi veya künt bir ağrı hissedebilirsiniz. Böyle bir problemle karşılaşmamak için kulaklığın kulaklarınızı tam olarak içine alabilecek büyüklükte olmasına özen gösterin.

Mağazamızda Bulunan Gaming Oyuncu Kulaklılarını incelemek ve Satın Almak İçin Buraya Tıklayınız.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.