ÜRÜNLER

Asus Yeni Rog Ryuo III 360mm AIO Soğutucular ile İşlemcileriniz Çok Daha Serin


Asus Yeni Rog Ryuo III 360mm AIO Soğutucular ile İşlemcileriniz Çok Daha Serin...

AMD Ryzen 9 7950X veya Intel Core i9-13900K gibi üst düzey işlemciye sahip bir bilgisayar mı oluşturmak istiyorsunuz? Tamda buna uygun bir CPU soğutucunuz olduğundan emin olmak isteyeceksiniz ve ASUS ROG RYUO III 360 ARGB AIO CPU soğutucusu bu amaca tam olarak uyacaktır.

AMD'nin Ryzen 7000 serisi işlemcileri ve Intel'in 13. nesil Raptor Lake ürünleri bir süredir piyasada olduğundan, her iki markanın da amiral gemisi ürünlerinin (sırasıyla Ryzen 9 7950X ve Core i9-13900K) olduğu açıkça ortaya çıktı. son kullanıcıların mümkün olan en iyi CPU soğutucusunu satın almalarını sağlamak için iyi yapacakları oldukça ağır soğutma gereksinimleri. Bu, üst düzey CPU'larının performansını bozabilecek herhangi bir termal azaltma örneğini en aza indirmek içindir.

Bu bağlamda, yüksek kaliteli hepsi bir arada (AIO) sıvı CPU soğutucuları, tam bir su soğutma kurulumunu sürdürme zahmetine girmeden hava soğutucularından daha iyi soğutma performansı sundukları için iyi bir seçim olabilir. ASUS ROG RYUO III 360 ARGB AIO CPU soğutucusuna girin - birinci sınıf bir 360mm AIO CPU soğutucusu olarak, bu amiral gemisi ürün, üst düzey bir CPU'nun termal çıkışını etkili bir şekilde dizginleyebilir mi? Hadi bulalım!

 • Desteklenen Platformlar: AM5, AM4, LGA1700, LGA1200, LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156
 • Radyatör Malzemesi: Alüminyum
 • Radyatör Boyutu: 399,5 mm x 120 mm x 30 mm
 • Pompa Boyutu: 89mm x 89mm x 68.3mm
 • Fan Modeli: 3x ASUS ROG AF 12S ARGB
 • Fan Hızı: 2200 +/- 300 RPM
 • Fan Hava Akışı: 70.07 CFM (maks)
 • 1'den 3'e fan ayırıcı kablo
 • 1'den 4'e adreslenebilir RGB ayırıcı kablo
 • Hızlı başlangıç ??Kılavuzu
 • ROG çıkartma sayfası
 • ROG VIP kartı
 • Velcro kablo bağı

ROG RYUO III 360 ARGB, mat yüzeyli siyah renkli çerçeveye sahip 360 mm'lik bir radyatörle birlikte gelir. Nakliye sırasında radyatör kanatçıklarını korumak için ASUS, her iki taraftaki radyatör kanatçıkları için hoş bir dokunuş olan koruyucu plastik kapaklar eklemiştir. Ayrıca, çoğu kurulum senaryosunu kapsayacak kadar uzun olması gereken, 400 mm uzunluğunda kollu kauçuk borular da dahildir.Bahsedilen borular, iki ayarlanabilir bağlantı parçası vasıtasıyla pompa tertibatına bağlanır ve pompanın kendisi, ASUS'a göre "elmas kesimli" gümüş dairesel bir çerçeveye sahip, yanlarında tırtıklı bir desen bulunan bir alüminyum muhafazaya sahiptir. birinci sınıf bir görünüm elde edin.

     

Asetek'in 8. nesil pompa çözümü, daha yüksek akış hızları ve daha iyi soğutma verimliliği için üç fazlı bir motorla pompa tertibatının çekirdeğini oluşturur. Pompa tertibatı aynı zamanda ASUS'un "Anime Matrix" olarak adlandırdığı, canlandırılmış grafiklerin yanı sıra önemli sistem istatistiklerini görüntülemek için kullanılabilen bir LED ekranı barındırır. Söz konusu ekran, ekranı oluşturan LED'lerin görünürlüğünü artıran vakumla kaplanmış bir merceğin altına yerleştirilmiştir.Pompa düzeneğinin altında, termal arayüz malzemesi önceden uygulanmış olarak gelen bir bakır termal transfer plakası bulunur.360 mm radyatöre sahip bir AIO CPU soğutucusu olan ASUS, üç adet ROG AF 12S ARGB fan içerir; söz konusu fanlar, 2200 +/- 300 RPM RPM'ye sahip 120 mm'lik parçalardır ve dört pimli PWM konektörlerinin yanı sıra adreslenebilir RGB başlıklarına sahiptir. İstenmeyen titreşimlerden kaynaklanan gürültü olasılığını azaltmak için fan çerçevesinin dört köşesinde de kauçuk sönümleyiciler bulunur.
RYUO III 360 ARGB'nin fanlarının oldukça sessiz olduğunu gördük, ancak 13900K, AIO CPU soğutucusunun fanlarının hızının önemli ölçüde arttığı Cinebench R23 çoklu çekirdek testini çalıştırırken ağır yük altındaydı. Gürültü çıkışını ölçmek için bir desibel ölçerim olmadığı için akıllı telefonumda bir gürültü ölçüm uygulamasıyla yetindik, burada telefonumu AIO'nun fanlarından 30 cm uzağa yerleştirerek sistem çalışırken ortalama 58dB civarında bir gürültü seviyesi kaydettik. Cinebench R23 çalıştırıyor. Kullanıcılar Cyberpunk 2077 ve Far Cry 6 oynarken gürültü ölçüm uygulamasına 54dB kaydettiler - test sırasında çevredeki ortam gürültü seviyelerinin 53dB civarında olduğunu göz önünde bulundurursak, bu, oyun oynarken fanların çalıştığını zar zor duyabildiğik anlamına geliyor. PC yük altındaydı, bu oldukça iyi bir gösterge.


Özel grafikleri ve animasyonları, Armory Crate uygulaması aracılığıyla pompa tertibatının montaj yönüne uyacak şekilde döndürmenin mümkün olmasına rağmen, önceden ayarlanmış grafikleri ve animasyonları, kişinin yapabileceği çeşitli yönlere uyacak şekilde döndürmenin bir yolunu bulamadık. AIO'nun pompasını monte edin. Bunu göz önünde bulundurarak, son kullanıcılar pompanın yukarıda gösterilen yönde ve pompa boruları pompa muhafazasının altından radyatöre doğru akacak şekilde monte edildiğinden emin olmak isteyebilir.

Yürütülen çeşitli kıyaslama testlerinin sonuçlarına göre, ROG RYUO III 360 ARGB'nin Core i9-13900K'nın termal değerlerini performansta herhangi bir kaybı önleyecek kadar iyi yönetebildiği görülüyor. Bu, özellikle Cinebench R23 testi sırasında güç limitleri kaldırılmış olarak görülebilir; burada, yüksek sıcaklıklara rağmen AIO, 13900K'den gelen 300 W değerindeki ısı çıkışını soğutarak iyi bir çok çekirdekli puan seti üretmesine izin verdi. 39000'den fazla puan. 13900K, oyun oynama gibi orta dereceli yükler altında da oldukça makul sıcaklıklara ulaştı ve RYUO III 360 ARGB'yi, özellikle üst düzey bir CPU'ya sahip bir PC kurmak istiyorsanız dikkate alınması gereken bir AIO CPU soğutucusu haline getirdi.

Asus Rog Ryuo III Serisi İşlemci Sıvı Soğutuculara Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

Ürün Satın Alma Link: ASUS ROG RYUO III SERISI İŞLEMCİ SIVI SOĞUTUCULARPlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.