ÜRÜNLER

Asus Tuf Gaming X670E-Plus WiFi 6400mhz(OC) M.2 DDR5 AM5 ATX Anakart

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
3.599,10 TL
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
5.688,90 TL
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
5.031,00 TL

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI, en yeni AMD işlemcilerinin en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, iyileştirilmiş bir güç çözümü ve kapsamlı bir soğutma sistemiyle üretilen bu anakart, oyun maratonlarında sunduğu sağlam ve kararlı performans ile beklentilerin de ötesine geçiyor. TUF Gaming anakartlar, diğer markaların başarısız olabileceği koşullarla baş edebilmek için zorlu dayanıklılık testlerine tabi tutuluyor. Estetik bakımdan bu model, TUF GAMING serisini tanımlayan güvenilirliği ve kararlılığı yansıtmak için pürüzlü siyah rengi ve geometrik tasarım öğelerini bir araya getiriyor.

 • AMD AM5 Soketi:?AMD Ryzen™ 7000 Serisi masaüstü işlemciler için hazır
 • Gelişmiş Güç Çözümü: 14+2 eşli güç aşamaları, sekiz katmanlı PCB, 8+8 ProCool soketleri, kararlı güç dağıtımı için alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
 • Yeni Nesil Bağlantılar: PCIe® 5.0, USB 3.2 Gen2x2 Type-C®, ön panel USB 3.2 Gen 2 Type-C, Thunderbolt™ 4 başlık desteği
 • Online Oyunlar için Üretildi: Realtek 2.5 Gb Ethernet, WiFi 6E ve TUF LANGuard
 • İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme: Mikrofondan ve ses çıkışından kaynaklanan arka plan gürültüsünü azaltarak oyunlarda ve görüntülü görüşmelerde kristal netliğinde iletişim sağlar
 • Kapsamlı Soğutma: Genişletilmiş VRM ve PCH soğutma bloğu, M.2 soğutma blokları, hibrit fan başlıkları ve Armoury Crate ile Fan Xpert 4 aracı
 • Aura Sync RGB Efektleri: Şık kenar aydınlatması tasarımı, adreslenebilir RGB başlıklar ve RGB şerit başlığı için destek
TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

Eşli Güç Aşamaları (1)

70A için derecelendirilen 14+2 güç aşaması, yüksek ve alçak taraf MOSFET’leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirerek uyumlu tüm AMD işlemciler için güç, verimlilik ve kararlı performans sunuyor.


Sekiz Katmanlı PCB Tasarımı (2)

Çok katmanlı devre kartı tasarımı, voltaj regülatörü etrafındaki ısıyı hızla uzaklaştırarak sistem kararlılığını arttırıyor ve işlemciye daha fazla hız aşırtma olanağı sağlıyor.


8+8 Pimli ProCool Güç Bağlantıları (3)

ASUS ProCool bağlantıları, PSU güç hatlarıyla temas sağlamak için geleneksel güç girişlerine kıyasla çok daha sıkı teknik özelliklere uyacak şekilde geliştirildi. Öz direnci düşüren bu özellik sayesinde sıcak noktaların oluşması ve bağlantı noktası hataları engelleniyor.


TUF Bileşenleri (4)

Sertifikalı askeri sınıf TUF bobinleri, CPU'ya kaya gibi sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırır.?


Digi+ VRM (5)

Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

SOĞUTMA


3 Kata Kadar Daha Büyük VRM Soğutma Bloğu (1)

Geniş soğutma bloğunun sahip olduğu yüzey alanı, VRM ve bobinleri kaplayarak ısının daha iyi dağıtılmasını sağlıyor.


Geniş PCH Soğutma Bloğu (2)

Yonga seti soğutucusunun sahip olduğu geniş yüzey alanı performansı ve ısı dağıtımını en üst düzeye çıkarıyor.


OPTİMİZE EDİLMİŞ M.2 SOĞUTMA BLOĞU TASARIMI (3)

Kararlı performans ve güvenilirlik için dört M.2 yuvasından üçü özel soğutma bloğuna sahip. %40 daha geniş olan M.2 soğutma bloklarından birisi PCIe 5.0 desteği sunan yuvayı kaplıyor.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

AI Cooling II

İstediğiniz sistemin soğutma performansı ile akustik özelliklerini tek tıkla dengeleyin. Özel bir ASUS algoritması, hızlı stres testi yaparken gereksiz gürültüyü ortadan kaldırır ve sonrasında CPU sıcaklığını görüntüleyerek dinamik olarak fanları en uygun hıza ayarlar.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

DRAM Hız Aşırtma Performansı

Kapsamlı bellek ayarı seçenekleri TUF GAMING anakartların önde gelen özellikleri arasında yer alıyor. TUF GAMING X670E-PLUS WIFI ile ister üstün hız kitleri olsun ister normalde kilitli olan giriş seviyesi kitler olsun tüm DDR5 modüllerinizin potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

PCIe 5.0 Desteği

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI, 128 Gbps’e* varan en hızlı veri aktarımlarının tadını çıkarmanız için bir adet PCIe 5.0 M.2 yuvasına sahip. Ayrıca tüm M.2 yuvaları, en yeni hızlardan faydalanmanız için NVMe ve SATA RAID yapılandırmalarını destekliyor.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

Bağlantı

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI, PCI Express’in yeni sürümleriyle performans potansiyelini yeni zirvelere taşırken üç adet Type-C® bağlantısı ve USB4 barındıran kapsamlı USB desteği, uyumluluğu ve bant genişliğini daha da öteye taşıyor.


USB 3.2 Gen 2x2 Type-C® (1)

Geniş USB desteği sayesinde pek çok harici cihazla bağlantı kuruluyor. Bu TUF GAMING anakart, arka giriş çıkış panelinde bulunan USB 3.2 Gen 2x2 Type-C bağlantı noktasıyla 20 Gbps’e ulaşan aktarım hızları sunuyor.


PCIe 5.0 (2)

En yeni AMD işlemciler beraberinde PCIe 5.0 desteğini de piyasaya getiriyor. PCIe 5.0, PCIe 4.0’dan iki kat daha hızlı veri aktarım hızı sağlayarak, yeni veri ağırlıklı görevlerle başa çıkabilecek kadar sağlam hale geliyor. PCIe 5.0; geliştirilmiş sinyal bütünlüğü, eklenti kartları için geriye dönük uyumlu CEM bağlantıları ve önceki PCIe sürümlerine geriye dönük uyumluluk gibi faydaları da beraberinde getiriyor.


Ön Panel Usb 3.2 Gen 2 Type-C Bağlantı Noktası (3)

Kapsamlı USB bağlantı seçenekleri çok sayıda çevre birimine sahip üst seviye sistemlere destek veriyor. Ön paneldeki USB 3.2 Gen 2 Type-C® bağlantısı 10 Gbps’e kadar veri aktarım hızı sunuyor.


USB4® Desteği (4)

TUF GAMING X670E serisi, Thunderbolt (USB4®) başlığı aracılığıyla USB4 desteği sunuyor. ASUS eklenti kartı* ile TUF GAMING anakartlar, tek bir kablo aracılığıyla 40 Gbps’e varan hızlarla çift yönlü aktarım sunarken cihazlara hızlı şarj için güç sağlıyor. Ayrıca bu kart, birden fazla ekran bağlamak için papatya dizilimi işlevi de sunuyor ve 4K çözünürlüğe kadar çift ekran desteği veriyor.
* ASUS eklenti kartı ayrı olarak satın alınır.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

WiFi 6E

Dahili WiFi 6E teknolojisi, 6 GHz bandındaki yeni radyo tayfından yararlanıyor. Ultra hızlı kablosuz hızlar ve geliştirilmiş kapasitenin yanı sıra kalabalık kablosuz ağ ortamlarında daha iyi performans sağlıyor.*
*WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme

ASUS’a özgü bu güçlü ses aracı geniş bir derin öğrenme veri tabanından yararlanarak mikrofondaki* ve gelen sesteki arka plan gürültüsünü azaltırken konuşma sesini koruyor. Dikkat dağıtıcı klavye ve fare sesleri ve diğer ortam gürültüleri ortadan kaldırılıyor. Böylece oyunlarda veya görüşmelerde hem sesiniz net bir şekilde duyuluyor hem de gelen sesleri tam olarak anlayabiliyorsunuz.
*3,5 mm kulaklık kullanırken bir adet ses ayırıcı (3,5 mm ses jakı Y kablosu) gereklidir.

 • 500M
  Derin Öğrenme veri tabanı
 • Ses
  Giriş/Çıkışı
 • Yüksek
  Doğruluk
 • Minimal
  Performans Etkisi
TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

Rakipleri Gölgede Bırakın

Düzgün ayarlanmış bir sistem buna uygun estetik bir görünüme sahip olmalı. TUF GAMING X670E serisi, sağlam görünümünü iyileştirmek için kenar aydınlatmaya sahip. Ayrıca ASUS Aura, dâhili LED’ler ve üçüncü taraf şeritler için ön ayarlar barındıran eksiksiz RGB kontrolleri sunuyor. Tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanım portföyüyle senkronize edilebilir.

 • Sabit
 • Nefes
 • Yanıp Sönme
 • Gökkuşağı
 • Renk Döngüsü
 • Yıldızlı Gece
 • Müzik Efekti
 • Akıllı
 • Karanlık
 • Uyarlanabilir Renk
TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

M.2 Q-Latch

Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde M.2 SSD’yi yerine sabitliyor.

TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Teknik Özellikler
İşlemci TipiAmd
Anakart ChipsetAMD X670
Soket TipiAM5
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek128 GB
Wifi ÖzelliğiVar
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok Kodu90MB1BK0-M0EAY0
MarkaASUS
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)3

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.