ÜRÜNLER

Asus Rog Strix X670E-E Gaming WiFi 6400mhz(OC) M.2 DDR5 AM5 ATX Anakart

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
3.677,22 TL
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
5.812,38 TL
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
5.140,20 TL

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

ROG Strix X670E-E, AMD Ryzen™ 7000 Serisi işlemcilerin istatistiklerini en üst düzeye çıkarmak için sağlam güç dağıtımı ve ROG’ye özel hız aşırtma araçlarını bir araya getirerek serinin en üstünde yer alıyor. PCIe 5.0 desteği, yonga seti yeteneklerinin en uç noktasına kadar ulaşıyor ve en hızlı M.2 sürücüleri bile serin tutmak için hazırlanan büyük soğutma bloğuna sahip. Donanım montajından sistem kurulumuna kadar uzanan lider performans, en yeni bağlantı seçenekleri ve kurulum dostu özellikleriyle bu kuvvetli Strix, AM5’i benimsiyor ve kolaylıkla zafere ulaşıyor.

 • AMD Ryzen™ 7000 Serisi masaüstü işlemciler için AMD AM5 soket
 • Sağlam Güç Çözümü: 8+8 pimli ProCool II güç bağlantılarına sahip 18+2 eşli güç aşaması, çok çekirdekli işlemcileri desteklemek için yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
 • En Uygun Termal Tasarım: Devasa VRM soğutma blokları, entegre alüminyum giriş/çıkış koruması, yüksek iletken termal dolgular, L biçimli ısı borusu, M.2 Combo-sink, PCIe® 5.0 M.2_1 yuva için M.2 arka plakası, üç adet dahili M.2 soğutma bloğu ve ilave olarak devasa M.2 soğutma bloğu
 • Hız aşırtma teknolojileri: Dynamic OC Switcher, Core Flex, Asenkron Saat ve PBO İyileştirmesi
 • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Wi-Fi 6E, Intel® 2.5Gb Ethernet ve ASUS LANGuard
 • Daha Hızlı Oyun Bağlantısı: İki adet PCIe 5.0 genişletme yuvası, yerleşik üç adet PCIe 5.0 M.2 yuvası, USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı ve Thunderbolt™ 4 başlığı
 • Endüstri Lideri Ses Özellikleri: DTS® Sound Unbound ve Sonic Studio III’ün yanında Savitech SV3H712 amplifikatör ile ROG SupremeFX ALC4080
 • Benzersiz Kişiselleştirme Olanakları: Bir adet RBG başlığı ve üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkla birlikte ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 • Kolay Kurulum Dostu: Güç düğmesi, önceden monteli giriş/çıkış kalkanı, PCIe Slot Q-Release, M.2 Q-Latch, Q-Code, Q-LED, BIOS FlashBack™, Clr CMOS Düğmesi, FlexKey, SafeSlot ve SafeDIMM
 • Akıllı Denetimler: Kolay yapılandırma için AI Cooling II, İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme ve AI Ağ Bağlantısı dahil ASUS’a özel araçlar
 • Tanıdık Yazılımlar: 60 günlük AIDA64 Extreme aboneliği ve kullanışlı UEFI BIOS arayüzü
ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

KOLAY KURULUM ÖZELLİKLERİ


PCIE® SLOT Q-RELEASE

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılıyor. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak çok kolaylaşıyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

M.2 Q-LATCH

Yenilikçi Q-Latch sayesinde SSD’yi M.2 yuvasına takıp çıkarmak çok kolay. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitliyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

CLR CMOS DÜĞMESİ

Clr CMOS düğmesi BIOS ayarlarını sıfırlamaya yardımcı oluyor. Yanlış BIOS ayarı seçildiğinde bilgisayarı yeniden başlatmak için de bu tuşu kullanmak mümkün.


BIOS FLASHBACK™ DÜĞMESİ

BIOS FlashBack™, BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS FlashBack girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

Q-CODE

Dahili bir ekran, yaygın kurulum ve bileşen sorunlarının hızlı ve kolay aranması için referans sağlayan teşhis kodları gösteriyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

BAŞLATMA DÜĞMESİ

Bu kullanışlı düğme, test ve sorun giderme sırasında ulaşılması zor pimlere manuel olarak erişme ihtiyacını ortadan kaldırır.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

PCIE 5.0

Üç PCIE 5.0 M.2 yuvası ve bir PCIE 4.0 M.2 yuvasıyla ışık hızında depolama emrinizde. Hızları daha da artırın ve ayna yedeklemesi oluşturun ya da her ikisini de aynı anda yapın. NVMe ve SATA RAID yapılandırmalarına (0/1/10), AMD RAIDXpert2 üzerinden erişilebilir. PCIe 5.0 desteği, ağır ekran kartlarını desteklemek için SafeSlot ve kolay yükseltmeler için Q-Release (yalnızca üst yuvalar için) bulunan iki x16 genişletme yuvasında da vardır.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

HIZ AŞIRTMA


DYNAMIC OC SWITCHER

Düşük iş parçacıklı görevler, AMD Precision Boost Overdrive (PBO) ile harika bir yükseliş yakalıyor. Ayrıca, tüm çekirdek frekansları geleneksel hız aşırtma ile daha da artırılabiliyor. Dynamic OC Switcher, PBO’yu veya tercih ettiğiniz ayarları CPU akımı veya sıcaklığına bağlı olarak dinamik olarak etkinleştirir. Her iki seçeneğin de en iyi yönlerini size sunar. Ryzen Core Flex ve PBO İyileştirmesi; Dynamic OC Switcher ile birlikte çalışarak her iki tarafta da performansı daha fazla artırmak için kullanılabilir.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

CORE FLEX

Core Flex, sınırları hiç olmadığı kadar öteye taşımanız amacıyla saat, güç ve ısıyı yaratıcı yeni yollarla kontrol etmeniz için sizi güçlendirir. En basit haliyle; hafif yükler altında saat hızını yükseltebilir ve sıcaklık veya akım yükseldikçe CPU çekirdek frekansını gitgide azaltmak için duraksama noktaları belirleyebilirsiniz. Sistemin son derece uyarlanabilir olması sayesinde güç, akım, ve ısı limitlerini ayrı ayrı değiştirebilmeniz için birden fazla kullanıcı kontrollü işlev destekliyor. Böylece işlemcinizin performansını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

GÜÇ TASARIMI


EŞLİ GÜÇ MİMARİSİ (1)

18 + 2 güç aşaması, yük değişimlerine hızlıca müdahale etmek ve Ryzen™ 7000 serisi işlemcilerin tüm iş yüklerini kolaylıkla halledebilmesi için stratejik olarak eşlendi.


ALAŞIM BOBİNLER VE DAYANIKLI KAPASİTÖRLER (2)

Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından daha fazla performans sağlıyor.


2 X 8-PİMLİ PROCOOL II GÜÇ BAĞLANTISI (3)

ProCool II bağlantıları, güç kaynağıyla tam temas sağlamak için hassaslıkla üretildi. Metal bir kılıf ısı dağıtımını iyileştiriyor ve elektriksel özdirenci düşürüyor.


SEKİZ KATMANLI PCB (4)

Çok katmanlı devre kartı tasarımı voltaj regülatörü etrafındaki ısıyı hızla uzaklaştırarak sistem kararlılığını arttırıyor ve işlemciye daha fazla hız aşırtma olanağı sağlıyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

BELLEK


DDR5 GÜCÜ

Stok DDR5 hızlarını aşmak isteyenler için ROG X670E-E, AMD EXPO™ desteği sayesinde sistem toplama meraklılarına yönelik kitlere hazır. Tecrübeli kullanıcılar, UEFI menüsünde bulunan kapsamlı seçenekler aracılığıyla performansı daha fazla ayarlayabilirler.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

AEMP

ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP), PMIC kısıtlı bellek modülleri için sunulan özel bir aygıt yazılımı özelliğidir. AEMP, kullandığınız kit’deki çipleri otomatik olarak bularak optimize frekansları, zamanlamaları ve voltaj profillerini sunarak performansı serbest bırakmanızı zahmetsiz şekilde sağlar.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

SOĞUTMA


VRM SOĞUTMA BLOĞU DİZİNİ (1)

Isı borusu ile bağlanan iki kalın VRM soğutma bloğu, yüksek performanslı AMD Ryzen™ 7000 serisi işlemcilerin güç ihtiyacıyla başa çıkmak için geniş yüzey alanı ve kütle sağlıyor.


YÜKSEK İLETKEN TERMAL DOLGULAR (2)

Güç aşamaları ve soğutma bloğu arasında kullanılan yüksek kaliteli termal dolgular, ısı aktarımını iyileştirmeye ve VRM çalışma sıcaklıklarını düşürmeye yardımcı oluyor.


M.2 COMBO-SINK (3)

Doğrudan temaslı ısı borusuna sahip M.2 soğutma bloğu, sıcak havayı kurulu sürücülerden verimli şekilde uzaklaştırıp kasanın hava akımına doğru ileterek uygun çalışma sıcaklıkları elde ediyor.


M.2 ARKA PLAKASI (4)

M.2_1 yuvasındaki entegre arka plaka, hava akışı kısıtlı bile olsa yüksek performanslı PCIe 5.0 cihazlardan en yüksek performansın alınmasını garantiliyor.


M.2 SOĞUTMA BLOKLARI (5)

Soğutma blokları, kararlı performans ve güvenilirlik için dahili NVME SSD’leri uygun çalışma sıcaklıklarında tutmak amacıyla tüm yuvaları soğutuyor.


DEVASA M.2 SOĞUTMA BLOĞU (6)

Bugüne kadar kullandığımız en büyük dahili M.2 soğutma bloğuyla depolama sıcaklıklarını yönetin. SSD’lerini takın, vidaları sıkın ve ısı sürücüden uzaklaşırken fazladan kütlenin sıcaklıkları nasıl düşürdüğünü izleyin.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

AĞ BAĞLANTISI


WIFI 6E

Yerleşik WiFi 6E teknolojisi yeni kullanılmaya başlayan 6 GHz bandından yararlanıyor. Yedi adede kadar 160 Hz bandıyla ultra hızlı çıkış ve kalabalık kablosuz ağlarda daha iyi performans elde ediyor.
*WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.


Intel 2.5G Ethernet

Dahili Intel® 2,5 Gbps Ethernet, kablolu bağlantınızda standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, bu da daha hızlı veri aktarımını, gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

SUPREMEFX

ROG SupremeFX benzersiz donanım ve yazılım kombinasyonuyla üstün ses kalitesi sunuyor. ROG Strix X670E-E Gaming WiFi’ın SupremeFX özelliği ALC4080 kodek ile oynatma çözünürlüğünü tüm kanallarda 192 kHz’ten 384 kHz’e çıkarıyor. Ön paneldeki çıkış, sinyalleri entegre Savitech amplifikatörü üzerinden iletiliyor. Bu amplifikatör birçok farklı oyuncu kulaklığı ve yüksek kaliteli kulaklık ile uyumlu çalışıyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

KESİNLİKLE ROG STRIX

ROG Strix X670E-E Gaming WiFi, daha sade benzer modellerle karşılaştırıldığında kendini daha fazla ön plana çıkarıyor. Yüksek kontrastlı monokromatik renkler; gümüş metal bileşenler ve siyah PCB ve koyu metalik soğutma bloğunun üzerinde beyaz tasarım vurguları barındırıyor. Atılgan açılar ve giriş/çıkış korumasındaki özelleştirilebilir RGB dokunuşlar ile ROG Strix X670E-E kendini diğerlerinden ayırıyor.

ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Teknik Özellikler
İşlemci TipiAmd
Anakart ChipsetAMD X670
Soket TipiAM5
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek128 GB
Wifi ÖzelliğiVar
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok Kodu90MB1BR0-M0EAY0
MarkaASUS
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)3

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.