Asus ROG Maximus Z790 Dark Hero DDR5 7800mhz(OC) RGB M.2 1700p ATX Anakart

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
2.866,13 TL
ASUS PRIME A520M-K DDR4 4600MHz AM4
ASUS PRIME A520M-K DDR4 4600MHz AM4
2.785,39 TL
ASUS PRIME H310M-F R2.0 DDR4 2666Mhz VGA 1151p
ASUS PRIME H310M-F R2.0 DDR4 2666Mhz VGA 1151p
1.897,30 TL

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

ASUS ROG Maximus Z790 Dark Hero Intel® Z790 LGA 1700 ATX anakart, 20+1+2 güç aşaması, DDR5 yuvaları, beş adet M.2 yuvası, PCIe® 5.0, Intel® Wi-Fi 7, Thunderbolt™ 4 USB Type-C® bağlantı noktaları, AI Hız Aşırtma ve Aura Sync RGB

 • Intel® LGA 1700 soket: Intel® Core™ Yeni Nesil & 13. Nesil işlemciler, Intel® Core™ 12.nesil, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemciler için hazır.
 • Sağlam Güç Çözümü: ProCool II güç bağlantılarına sahip 20+1+2 güç aşaması, çok çekirdekli işlemcileri desteklemek için yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
 • Optimize VRM Soğutması: Giriş/çıkış korumasıyla entegre edilen devasa soğutma bloklarındaki L biçimli ısı borusu yüksek iletken termal dolguların bulunduğu güç aşamalarına bağlanır.
 • En Yeni M.2 Desteği: Tümü kuvvetli soğutma çözümlerine sahip dahili PCIe® 5.0 M.2 yuvası ve dört adet PCIe® 4.0 M.2 yuvası
 • Zengin Bağlantılar: İki adet Thunderbolt™ 4 USB Type-C® bağlantısı, 60W’a kadar Quick Charge 4+ özellikli USB 20Gbps Type-C® ön panel bağlantısı, USB Voltaj İzleyici, altı adet fazladan USB 10Gbps bağlantı noktası, iki adet PCIe 5.0 x16 SafeSlot ve HDMI™ 2.1
 • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Intel® Wi-Fi 7 (802.11be) ve ASUS LANGuard’a sahip Intel® 2.5 Gb Ethernet
 • Akıllı Denetimler: Kurulumu kolaylaştırmak ve performans geliştirmek için ASUS’a özgü AI Hız Aşırtma, AI Cooling II, AI Bağlantısı, İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme, AEMP II ve DIMM Flex
 • Sürükleyici Sesler: 32-Bit/384 kHz’e varan oynatma için ESS® ES9218 Quad DAC ile ROG SupremeFX ALC4082 kodek
 • Benzersiz Kişileştirme Olanakları: Hepsi ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma ile yapılandırılabilen Polymo aydınlatmalı giriş/çıkış koruması, üç adet adreslenebilir Gen 2 başlık ve bir adet RGB başlığı
 • Kurulum Dostu Tasarım: PCIe Slot Q-Release, M.2 Q-Latch, Q-Antenna, öncededn monteli Giriş/Çıkış Kalkanı, Q-Code, Q-LED, FlexKey düğmesi, Başlatma düğmesi, BIOS FlashBack™ düğmesi ve Clear CMOS düğmesi
 • Tanıdık Yazılımlar: 9 aylık Intel® Unison™ aboneliği, 1 yıllık AIDA64 Extreme deneme aboneliği ve entegre MemTest86 ile kullanışlı UEFI BIOS arayüzü
ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

DARK HERO ROG Maximus Z790 Dark Hero

ROG Maximus Z790 Dark Hero, yeni nesil Intel® Core™ işlemcilere tam destek vererek benzersiz performans ortaya koymak için sağlam soğutma, WiFi 7 ve pek çok PCIe 5.0 yuvasına sahip. Mikroyapısal dizine sahip çift katmanlı RGB ile G/Ç korumasını ışıklandıran yeni Polymo aydınlatmaya sahip gizlilik odaklı tasarımı, oyun sisteminize kişiselleştirilmiş dokunuşlar katar.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

AI HIZ AŞIRTMA

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Hız Aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her sistem için en uygun yapılandırmayı belirler ve sınırları zorlar. Algılanan değerler otomatik olarak etkinleştirilebilir veya ileri denemeler için referans alınabilir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

DDR5 ÜSTÜNLÜĞÜ

ROG, en hızlı bellek performansını sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahip, DDR5 hızları da buna dahil. Gelişmiş sinyal yolları sayesinde PC meraklılarına yönelik kitler Maximus Z790 Dark Hero’daki 8 GT/s noktasının bir hayli ötesine geçti. Kim bilir gelecekteki DIMM’ler ne kadar ileri gidecek! Deneyimli kullanıcılar, UEFI’daki kapsamlı ayar seçenekleriyle oynayarak kendilerini test edebilir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

DIMM FLEX

DIMM Flex, usta kullanıcılara DDR5 bellek modüllerine hız aşırtma yapmak için güçlü yeni yollar sunar. Sıcaklık değerlerine bağlı olarak performansı artırabilen veya olası kararlılık sorunlarını giderebilen özel devreler kullanır. Sıcaklıklar normal düzeyde olduğunda, hızı ve verimliliği artırmak için fazladan boşluk oluşturabilir. Sıcaklıklar arttığında ise kararlılık sağlamak için bellek ayarlarını aşağı çeker.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

AEMP II

ASUS Enhanced Memory Profile II (AEMP II), XMP veya EXPO profili olmayan PMIC-kısıtlı bellek modülleri kullanırken bile kullanıcıların üstün bellek performansı ve optimize edilmiş saat hızlarıyla uyumluluk elde etmelerine olanak veren özel bir donanım yazılımı özelliğidir. Esnek bir eğitim yöntemiyle geliştirilen AEMP II, sistem kararlılığını sağlarken belleklere temel yapılandırmanın ötesinde ince ayarlar yapma işlemini basitleştirir. Bu, hem giriş seviye kitlerin potansiyelini maksimuma çıkarırken hem de yüksek hızlı kitleri üstün performans için hazırlarken uygulanabilir.
Artık AEMP II daha fazla esneklik sunar. En yeni donanım yazılımı güncellemeleriyle AEMP II, kullanıcılara farklı marka veya devre birleşimi fark etmeksizin dört adet DIMM DDR5 RAM yapılandırmasının performansını optimize etme olanağı tanır. Sisteminizin bellek kapasitesini artırmak için fazladan DIMM eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dört DIMM’in hepsinin aynı kapasitede olması koşuluyla, AEMP II ile dört bellek modüllü tam olarak aynı olmasa bile optimize edilmiş bellek performansı elde edebilirsiniz.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

EŞLİ GÜÇ MİMARİSİ

 

 1. 8+8-pimli ProCool II güç bağlantıları -
  Çift ProCool bağlantıları, EPS 12V güç hatlarına sağlam ve güvenilir bağlantı sağlar.
 2. 20+1+2 Güç Aşaması -
  VRM, her biri 90A’lık akımın üstesinden gelecek şekilde derecelendirilen 20+1+2 güç aşamasına sahip.
 3. MicroFine alaşım bobinler -
  Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.
 4. 10K siyah metal kapasitörler -
  Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

 

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

AĞ BAĞLANTISI


WIFI 7 (1)

Yeni nesil WiFi 7* yonga seti, 6GHz bandında tamamen yeni ultra geniş 320 MHz kanal bant genişliği ve 4096 QAM radyo sinyali sunarak 2,4 kata kadar ultra hızlı WiFi hızları** sağlar. Devrim niteliğindeki Çok Bağlantılı İşlem (MLO), oyunlarda, yayınlarda ve endüstriyel IoT’lardaki bilinmeyen diyarların kapısını aralamak için daha kararlı WiFi bağlantısı ve düşük gecikme sunar.


2.5Gb ETHERNET (2)

Düşük gecikmeli oyun deneyimi, hızlı dosya aktarımları ve yüksek çözünürlüklü video yayınları, dahili Intel® 2.5 Gbps Ethernet’in yetenekleri arasında yer alır.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

ASUS WiFi Q-Antenna

İki adet alıcı-verici, sinyal kalitesini artırmak, kapsama alanını genişletmek ve yön hassasiyeti sunan daha hızlı sinyal çıkış sağlamak üzere 2.4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekler.


Kablosuz Sinyal Alımı İyileştirmesi

+%6'ya kadar 6GHz
+%18'e kadar 5/2.4 GHz


Hızlı Kontrol

Armoury Crate’in hızlı kontrol özelliği kullanıcıların WiFi sinyal gücünü hızlıca kontrol etmelerine yardımcı olur.


Yön Bulucu

Armoury Crate’in yön bulma özelliği* en iyi sinyal gücünü yakalamak için uygun anten yönünü tespit eder.
*Yön bulma özelliği, yalnızca 5GHz ve 6GHz bantlarındaki bağlantılarla uyumludur.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

PCIE 5.0

Yeni standardı tamamen benimseyen ROG Maximus Z790 Dark Hero, mevcut olan en hızlı SSD’lere ve ekran kartlarına sınırsız bant genişliği sağlamak için Gen 5 desteği sunar.


Beş adet dahili M.2 yuvası

ROG Maximus Z790 Dark Hero, bir tanesi ışık hızında 16 Gb/s hız sunan PCIe 5.0, diğerleri ise PCIe 4.0 arayüzleri ile 8 Gb/s aktarım hızı sağlayan beş adet dahili M.2 yuvasına sahip.


Genişletme Yuvaları

X16 genişletme yuvalarının ikisi de uyumlu cihazlara 64 Gb/s varan inanılmaz hızlar sağlamak için PCIe 5.0 desteğine sahip. Yuvalar, devasa ekran kartlarının ağırlığını taşıyabilmek için SafeSlot sabitleme braketleri ile korunur. Ayrıca, PCIe Slot Q-Release düğmesi sayesinde üst yuva kolaylıkla açılabilir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

Daha Serin Tasarım


VRM ve alüminyum giriş/çıkış soğutma bloğu (1)

MOSFET’lerde bulunan bir VRM soğutma bloğu, ısı dağıtımı için kütle ve yüzey alanını artırmak amacıyla yerleşik bir ısı borusu ile alüminyum giriş/çıkış korumasına bağlıdır.


Yüksek iletken termal dolgular (2)

Yüksek kaliteli termal dolgu, güç aşamalarının ürettiği ısıyı soğutma bloklarına aktararak sistemin genel ısı aktarımını iyileştirir. Bakım yapmak istediğinizde yedek bir termal dolgu paket içeriğiyle birlikte gelir.


M.2 soğutma bloğu ve arka plakalar (3)

Büyük alüminyum soğutma blokları, kurulu M.2 sürücülerini soğutmak için geniş yüzey alanı sağlar. Dahili üç yuvanın her biri fazladan ısı dağıtımı elde etmek için özel arka plakalara sahip.


Yonga seti soğutma bloğu (4)

Özel bir soğutma bloğu optimum çalışma sıcaklığı için ısıyı yonga setinden uzaklaştırır.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

İKİ ADET THUNDERBOLT 4 TYPE-C® BAĞLANTI NOKTASI

Her bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası en yeni hızlı cihazlar ve sürücüler için iki yönde 40 Gbps’e varan hızlar sunar. İki bağlantı noktası, iki adet 4K ekran düzeni için kullanılabilir ve PCIe bant genişliği ise 32 Gbps hıza kadar ulaşabilir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

QUICK CHARGE 4+ ÖZELLİKLİ USB 20GBPS TYPE-C ÖN PANEL BAĞLANTISI

USB 20Gbps Type-C ön panel bağlantısı, cihazları 60W’a kadar hızlıca şarj edebilen Quick Charge 4+ teknolojisine sahip.
*PCIe güç kablosunun, 8 pimli bağlantı noktasına takılması gerekir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

KURULUM DOSTU ÖZELLİKLER


PCIE® SLOT Q-RELEASE

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılır. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak oldukça kolaylaşır.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

M.2 Q-LATCH

Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitler.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

Q-ANTENNA

Q-Antenna ile kolay ve hızlı bir şekilde PC’nize WiFi anteni bağlayabilirsiniz. İki bağlantı noktasını kilitlenene kadar döndürmek yerine, direkt olarak soketine oturtabilirsiniz. Daha az uğraş, daha kararlı performans.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

Q-LED

Dahili Q-LED sorun giderme ışıkları bilgisayar toplayan kullanıcılara, işlemci, RAM, ekran kartı ve depolama cihazları gibi önemli bileşenlerin kurulum sırasında düzgün çalışıp çalışmadığı hakkında hızlıca bilgi verir. Sistem toplayan kullanıcılar, anakartlarını etkileyen güç dağıtım sorunlarını düzeltmek için Q-LED özelliğini kullanabilir. Bu özellik aynı zamanda bellek modülleri düzgün şekilde takılmadığında PC’yi başlatmadan önce kullanıcıyı uyarabilir.

ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Teknik Özellikler
İşlemci TipiIntel
Anakart ChipsetIntel Z790
Soket Tipi1700p
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek128 GB
Wifi ÖzelliğiVar
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok Kodu90MB1F90-M0EAY0
MarkaASUS
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)3

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.