Asus Rog Crosshair X670E Extreme 6400mhz(OC) M.2 DDR5 AM5 ATX Anakart

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PROART B550-CREATOR DDR4 4600(O.C HDMI DP AM4
ASUS PROART B550-CREATOR DDR4 4600(O.C HDMI DP AM4
6.102,25 TL
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
1.960,45 TL
ASUS TUF GAMING B550-PLUS DDR4 4600Mhz ATX AM4
ASUS TUF GAMING B550-PLUS DDR4 4600Mhz ATX AM4
4.031,35 TL

ROG Crosshair X670E Extreme

 

 • AMD Ryzen™ 7000 Serisi masaüstü işlemciler için AMD AM5 soket
 • Akıllı Denetimler: Kolay yapılandırma için AI Cooling II, AI Ağ Bağlantısı ve İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme de dahil ASUS’a özgü araçlar
 • Sağlam Güç Çözümü: 110A için derecelendirilmiş 20+2 eşli güç aşamaları, MicroFine alaşım bobinler, birinci sınıf metal kapasitörler ve ProCool II güç bağlantıları
 • En Uygun Termal Tasarım: Büyük VRM soğutma bloklarının yanında entegre alüminyum Giriş/Çıkış kalkanı, ROG GEN- Z.2, yüksek iletkenliğe sahip termal dolgular, beş adet M.2 soğutma bloğu, tümleşik arka plakalara sahip iki adet M.2 ve ROG Sıvı Soğutma Bölgesi
 • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Wi-Fi 6E, Marvell® AQtion 10Gb, Intel® 2.5Gb Ethernet ve ASUS LANGuard
 • Ultra hızlı bağlantılar: PCIe® 5.0, Gen 5 M.2 yuvaları, USB 3.2 Gen 2x2 ön panel başlığı, USB4® bağlantı noktaları
 • Endüstri Lideri Ses Özellikleri: Ultra düşük ses bozulması için ESS® ES9218 QUAD DAC ile ROG SupremeFX ALC4082 kodek
 • Benzersiz Kişiselleştirme Olanakları: AniMe Matrix™ LED ekran, 2” LiveDash OLED, bir RGB başlık ve üç adreslenebilir Gen 2 RGB başlığın da dahil olduğu ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 • Kurulum Dostu Tasarım: Önceden monteli Giriş/Çıkış kalkanı, PCIe slot Q-release, ROG True Voltician, BIOS FlashBack™, Q-Code, FlexKey, Q-Connector, M.2 Q-Latch, SafeSlot ve ROG ekran kartı tutucu
 • Tanıdık Yazılımlar: 1 yıllık AIDA64 Extreme aboneliği ve kullanışlı UEFI BIOS arayüzü
ROG Crosshair X670E Extreme

HIZ AŞIRTMA


DYNAMIC OC SWITCHER

Düşük iş parçacıklı görevler, AMD Precision Boost Overdrive (PBO) ile harika bir yükseliş yakalıyor. Ayrıca, tüm çekirdek frekansları geleneksel hız aşırtma ile daha da artırılabiliyor. Dynamic OC Switcher, CPU akımına veya sıcaklığına bağlı olarak PBO’yu veya tercih ettiğiniz ayarları dinamik olarak devreye sokuyor ve her iki özelliği de kullanabilmenizi sağlıyor.

ROG Crosshair X670E Extreme

CORE FLEX

Core Flex, sınırları hiç olmadığı kadar öteye taşımanız amacıyla saat, güç ve ısıyı yaratıcı yeni yollarla kontrol etmeniz için sizi güçlendirir. En basit haliyle; hafif yükler altında saat hızını yükseltebilir ve sıcaklık veya akım yükseldikçe CPU çekirdek frekansını gitgide azaltmak için duraksama noktaları belirleyebilirsiniz. Sistemin son derece uyarlanabilir olması sayesinde güç, akım ve ısı limitlerini ayrı ayrı değiştirebilmeniz için birden fazla kullanıcı kontrollü işlev destekliyor. Böylece işlemcinizin performansını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

ROG Crosshair X670E Extreme

PCIE 5.0 GENİŞLETME YUVALARI

X16 genişletdme yuvalarının ikisi de uyumlu cihazlara 64 Gb/s varan inanılmaz hızlar sağlamak için PCIe 5.0 desteğine sahip. Yuvalar, devasa ekran kartlarının ağırlığını taşıyabilmek için SafeSlot sabitleme braketleri ile korunuyorlar. Ayrıca Q-Release düğmesi sayesinde üst yuva kolaylıkla açılabiliyor.

ROG Crosshair X670E Extreme

İKİ ADET DAHİLİ M.2 YUVASI

ROG Crosshair X670E Extreme’in sahip olduğu iki dahili M.2 yuvası ışık hızında 16 Gb/s hızlar ortaya koymak için PCIe 5.0 için hazır.

ROG Crosshair X670E Extreme

ROG GEN-Z.2

ROG GEN-Z.2, önceki model olan ROG DIMM.2 modülünün devamıdır. Önceki modelin kurulumunu ve kullanımını kolay yapan tüm özellikleri benimseyen ürün, bir yuvada PCIe 5.0 desteği veriyor ve yeni nesil sürücülerin ortaya koyduğu ısıyla baş edebilmek için barındırdığı gelişmiş termal çözümlerle çıtayı yükseltiyor.

ROG Crosshair X670E Extreme

PCIe 5.0 M.2 KARTI

Daha fazla depolama için ürünle beraber gelen PCIe 5.0 M.2 kartı, Gen 5 için hazır fazladan bir yuva ve tam boyutlu 22110 sürücülerin ısısını dağıtmak için geniş yüzey alanı barındırıyor.

ROG Crosshair X670E Extreme

YÜKSEK KALİTELİ BİLEŞENLER


20+2 Güç Aşaması (1)

VRM, her biri 110A’lık akımın üstesinden gelecek şekilde derecelendirilen 20+2 güç aşamasına sahip.


8+8 Pimli ProCool II Güç Bağlantısı (2)

İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.


MicroFine Alaşım Bobinler (3)

Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.


10K Siyah Metal Kapasitörler (4)

Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

ROG Crosshair X670E Extreme

DAHA SERİN TASARIM


Vrm ve Alüminyum Giriş/Çıkış Soğutma Bloğu (1)

MOSFET’lerde bulunan bir VRM soğutma bloğu, ısı dağıtımı için kütle ve yüzey alanını artırmak amacıyla yerleşik bir ısı borusu ile alüminyum giriş/çıkış korumasına bağlıdır.


Yonga Seti Soğutma Bloğu (2)

Özel bir soğutma bloğu optimum çalışma sıcaklığı için ısıyı yonga setinden uzaklaştırıyor.


Yüksek İletken Termal Dolgular (3)

Yüksek kaliteli termal dolgu, güç aşamalarının ürettiği ısıyı soğutma bloğuna aktararak sistemin genel ısı aktarımını iyileştirir. Bakım yapmak istediğinizde yedek bir termal dolgu paket içeriğiyle birlikte geliyor.


M.2 Soğutma Bloğu Ve Arka Plaka (4)

Büyük alüminyum soğutma bloğu dahili M.2 sürücülerini soğutmak için geniş yüzey alanı veriyor ve her biri fazladan ısı dağıtımı için özel arka plakaya sahip.

ROG Crosshair X670E Extreme

ISI YÖNETİMİ


Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı

Her başlık, iş yüküne dayalı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç termal sensörü izleyecek ve bunlara tepki verecek şekilde ayarlanabilir. Tüm bu ayarlar Fan Xpert 4 veya UEFI aracılığıyla kolayca yönetilebilir.


4 Pimli Pwm/Dc Fan Başlıkları

Her dahili başlık; PWM veya DC fanları otomatik olarak tespit eder.


Ürün İçeriğine Dahil Rog Fan Denetleyicisi

Kutu içerisinde gelen fan denetimcisi kart, fazladan altı DC ve PWM fan başlığının yanı sıra iki adet ısıl sondaya sahip.

ROG Crosshair X670E Extreme

AĞ BAĞLANTISI


WIFI 6E

Yerleşik WiFi 6E teknolojisi yeni kullanılmaya başlayan 6 GHz bandından yararlanıyor ve yedi adede kadar 160 Hz bandıyla son derece yüksek kablosuz ağ performansı elde ediyor.

*WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır. ASUS WiFi 6 ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinin: https://asus.com/tr/content/WiFi6/#WIFI-6E.


10G ETHERNET

10G ETHERNET Kullanıcıların ve içerik üreticilerinin zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan dahili Marvell® AQtion 10 Gbps Ethernet, yeni seviyede ev ağı sağlar. Standart gigabit Ethernet'in 10 katına kadar bant genişliğiyle, sıkıştırılmamış 4K UHD videoların, her zamankinden daha hızlı sistem yedeklemelerinin ve dosya aktarımlarının keyfini çıkaracaksınız.


2.5G ETHERNET

Dahili Intel® 2,5 Gbps Ethernet, kablosuz bağlantınızda standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, bu da daha hızlı veri aktarımını, gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

ROG Crosshair X670E Extreme

USB BAĞLANTI NOKTALARI


QUICK CHARGE 4+ ÖZELLİKLİ USB 3.2 GEN 2X2 TYPE-C® ÖN PANEL BAĞLANTISI

Bu en yeni USB standardı, bir USB 3.2 Gen 2 veri yolu daha açarak maksimum veri aktarımını 20 Gbps maksimum hıza ulaştırıyor. Bu bağlantı noktası ayrıca Quick Charge 4+ teknolojisi sayesinde cihazları 60W*’a kadar hızlıca şarj edebiliyor.

* PCIe güç kablosunun, 6 pimli bağlantı noktasına takılması gerekir.

ROG Crosshair X670E Extreme

İKİ ADET USB4® TYPE-C® BAĞLANTI NOKTASI

Her bir USB4® bağlantı noktası en yeni süper hızlı cihazlar ve sürücüler için iki yönde 40 Gbps’e varan hızlar sunuyor. İki bağlantı noktası harici iki adet 4K ekran düzeni için kullanılabilir ve PCIe bant genişliği ise 32 Gbps’e kadar çıkabilir.

ROG Crosshair X670E Extreme

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Teknik Özellikler
İşlemci TipiAmd
Anakart ChipsetAMD X670E
Soket TipiLGA AM5
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek128 GB
Wifi ÖzelliğiYok
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok Kodu90MB1B10-M0EAY0
MarkaAsus
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)3

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.