ÜRÜNLER

Asus Prime X670E-Pro WiFi DDR5 6400mhz (OC) RGB M.2 AM5 ATX Anakart

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz  mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
3.677,22 TL
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
Asus Prime B650M-K DDR5 6400Mhz mATX RGB Anakart
5.812,38 TL
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
Asus Prime B550M-A WiFi II 4866mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
5.140,20 TL

PRIME X670E-PRO WIFI

ASUS Prime serisi anakartlar, en yeni AMD 7000-serisi işlemcilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için ustalıkla geliştirildi. Sağlam güç tasarımına, kapsamlı soğutma çözümlerine ve akıllı ayar seçeneklerine sahip olan Prime X670E-PRO WIFI, günlük kullanıcılara ve kendi PC’lerini toplayan kişilere kullanışlı yazılımlar ve özelliklerle çeşitli performans ayar seçenekleri sunuyor. PRIME X670E-PRO WIFI bunların hepsini, gümüş rengi tonlar barındıran isim plakası ve yonga seti kapağına sahip uzay gemisi tasarımlı estetiği çevreleyen şık ve fütüristik görünümüyle sunuyor.

  • AMD AM5 Soketi:?AMD Ryzen™ 7000 serisi masaüstü işlemciler için hazır
  • Gelişmiş Güç Çözümü: 14+2 eşli güç aşamaları, ProCool soketleri, kararlı güç dağıtımı için alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
  • Yeni Nesil Bağlantılar: PCIe® 5.0, USB 3.2 Gen2x2 Type-C®, ön panel USB 3.2 Gen 2 Type-C, USB4® desteği, WiFi 6E, Realtek 2.5 Gb Ethernet ve LANGuard
  • Özel Hız Aşırtma Teknolojileri: AI Hız Aşırtma, Dynamic OC Switcher ve Core Flex
  • Kapsamlı Soğutma: Büyük VRM soğutma blokları, M.2 soğutma blokları, PCIe Slot Q-Release, M.2 Q-Latch, BIOS?FlashBack™, hibrit fan başlıkları ve AI Cooling II ile Fan Xpert 4
  • İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme: Mikrofondan ve ses çıkışından kaynaklanan arka plan gürültüsünü azaltarak oyunlarda ve görüntülü görüşmelerde kristal netliğinde iletişim sağlar

PRIME X670E-PRO WIFI

İSTEDİĞİNİZ GİBİ AYARLAYIN

ASUS PRIME serisinin temelinde kapsamlı kontrol imkanları yer alıyor. PRIME X670E-PRO WIFI anakartlar, sisteminizi her yönüyle ayarlamak için esnek araçlara sahip. Böylece çalışma şeklinize en uygun performans ayarlarını yapıp üretkenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

AI Hız Aşırtma

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutmayı algılayarak her sistem için en uygun yapılandırmayı belirliyor ve sınırları zorluyor. Algılanan değerler otomatik olarak etkinleştirilebilir veya ileri denemeler için referans alınabilir.

PRIME X670E-PRO WIFI

Dynamic OC Switcher

Dynamic OC Switcher özelliği, çok iş parçacıklı ağır yükler için manuel hız aşırtmaya geçiş yapmak amacıyla akımı ve ısı eşiklerini ayarlamanıza izin vererek CPU performansını üst düzeye çıkarıyor. AMD Precision Boost Overdrive (PBO) ise tek iş parçacıklı iş yükleriyle ilgileniyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

PBO İyileştirmesi

AMD Precision Boost Overdrive (PBO), CPU akımını ve voltajını avantaj olarak kullanıp performans artırmak için yükseltir. AMD’nin algoritması PBO parametrelerini atılgan bir şekilde ayarlayarak performansı daha da yükseğe çıkarmak için anakartın sağlam güç çözümlerinden faydalanıyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

Core Flex

Ryzen Core Flex, sınırları hiç olmadığı kadar öteye taşımanız amacıyla güç ve ısıyı yeni yaratıcı yollarla kontrol etmeniz için sizi güçlendiriyor. En basit haliyle: sıcaklık veya akım yükseldikçe CPU çekirdek frekansını gitgide azaltmak için duraksama noktaları belirleyebilirsiniz. Ancak sistemin son derece uyarlanabilir olması sayesinde güç, akım ve ısı limitlerini ayrı ayrı değiştirebilmeniz için birden fazla kullanıcı kontrollü işlev destekliyor. Böylece işlemcinizin performansını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

PRIME X670E-PRO WIFI

AI Cooling ll

AI Cooling II, sistemlerin soğutma performansını ve akustik özelliklerini tek tıkla dengeler. Özel bir ASUS algoritması, hızlı stres testi yaparken gereksiz gürültüyü ortadan kaldırır ve sonrasında CPU sıcaklığını görüntüleyerek fanları dinamik olarak en uygun hıza ayarlar.

PRIME X670E-PRO WIFI

SOĞUTMA

Birden fazla yerleşik soğutma bloğuyla ve hibrit fan başlıklarıyla donatılan PRIME X670E-PRO WIFI anakart, sisteminizin yoğun iş yükü altında bile serin ve kararlı çalışmasını sağlar.

M.2 Soğutma Bloğu

Üç adet M.2 soğutma bloğu dört M.2 yuvasını da soğutuyor, uzun süreli veri aktarımları sırasında M.2 depolama cihazlarında oluşabilecek tıkanmaları önlüyor.
Çıkarılabilir vidalar, soğutma bloğunu çıkarırken kaybolmayı ve düşmeyi önlüyor. (1)

PRIME X670E-PRO WIFI

VRM Soğutma Blokları ve Termal Dolgular

PRIME X670E-PRO WIFI’ın sahip olduğu iki VRM soğutma bloğu, önceki X570 anakartlarda bulunanlardan önemli ölçüde daha büyük. Soğutma bloğu ve termal dolgular, MOSFET’ler ve bobinlerdeki ısı aktarımını artırarak daha iyi soğutma performansı sağlıyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

PERFORMANS

PRIME X670E-PRO WIFI anakart, AMD işlemcilerin yüksek çekirdek sayılarının ve bant genişliğinin üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. ASUS X670E anakartlar günlük üretkenliği artıran tüm temel özellikleri sunuyor. Böylece sisteminiz kararlı güç, kullanışlı soğutma ve esnek veri aktarım seçenekleriyle kullanıma hazır hale geliyor.

Sağlam Güç Tasarımı

AMD işlemcilerin tüm performansından yararlanmak için kararlı güç dağıtımı çok önemlidir. PRIME X670E-PRO WIFI, çok sayıda çekirdeğe sahip bu işlemcilerin taleplerine yönelik olarak tasarlandı.

ProCool Bağlantıları (1)

İşlemciye doğrudan 12 volt güç sağlayan özel 8+8 pimli bağlantılar, anakart ile güç kaynağı arasındaki bağlantıyı iyileştiriyor. Her jakta bulunan sağlam pimler, içi boş pimli mevcut bağlantılara göre daha fazla akım taşıyabiliyor.

14+2 Eşli Güç Aşaması (2)

14+2 güç aşaması, yüksek ve alçak taraf MOSFET’leri ve sürücüleri güç, verimlilik, kararlılık ve en yeni AMD işlemcilere performans sunan her biri 70A için derecelendirilmiş paketlerde birleştiriyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

DDR5 Performans Artışı

Kapsamlı bellek ayarı seçenekleri PRIME anakartların en önde gelen özellikleri arasında yer alıyor. PRIME X670E-PRO WIFI ile ister üstün hız kitleri olsun ister normalde kilitli olan giriş seviyesi kitler olsun tüm DDR5 modüllerinizin potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz.
EXPO™ bellek desteği olmayan giriş seviye modüllere sahip kullanıcılar, biz yanınızdayız!
Stok DDR5 hızlarını aşmak isteyenler için PRIME X670E-PRO WIFI, AMD EXPO™ desteği sayesinde sistem toplama meraklılarına yönelik kitlere hazır. Tecrübeli kullanıcılar, UEFI menüsünde bulunan kapsamlı seçenekler aracılığıyla performansı daha fazla ayarlayabilirler.

PRIME X670E-PRO WIFI

Depolama

Dört M.2 Yuvası (PCIe® 5.0 ile)

Ürün, inanılmaz performans potansiyeli için NVMe SSD RAID ve 22110 boyutlarına kadar cihaz destekleyen dört M.2 yuvasına sahip. Dahası, bir M.2 yuvası daha hızlı sistem başlangıcı ve dosya yönetimi için 128 Gbps’e varan veri aktarım hızları sunan PCIe 5.0 desteği veriyor.
* Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşüktür.

PRIME X670E-PRO WIFI

Bağlantı

PCIe® 5.0 Yuvası

PCIe 5.0, PCIe 4.0’dan iki kat daha hızlı veri aktarım hızı sağlayarak, yeni veri ağırlıklı görevlerle başa çıkabilecek kadar sağlam hale geliyor. PCIe 5.0, geliştirilmiş sinyal bütünlüğü, eklenti kartları için geriye dönük uyumlu CEM bağlantıları ve önceki PCI Express sürümlerine geriye dönük uyumluluk gibi faydaları da beraberinde getiriyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®

20 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızlarına sahip ultra hızlı USB 3.2 Gen 2x2 özelliğindeki ön ve arka USB Type-C bağlantı noktaları da dahil çok sayıda USB bağlantısı ile çevre birimleriyle donatılmış üst düzey sistemler kurabilirsiniz.

PRIME X670E-PRO WIFI

USB4® Desteği

PRIME X670E-PRO WIFI anakart, Thunderbolt™ (USB4®) başlığı aracılığıyla USB4® desteği sunuyor. ASUS eklenti kartı* ile PRIME anakartlar tek bir kablo aracılığıyla 40 Gbps’e varan hızlarla çift yönlü aktarım sunarken cihazlara hızlı şarj için güç sağlıyor. Ayrıca bu kart, birden fazla ekran bağlamak için papatya dizilimi işlevi de sunuyor ve 4K çözünürlüğe kadar çift ekran desteği veriyor.
*ASUS eklenti kartı ayrı olarak satın alınır.

PRIME X670E-PRO WIFI

WiFi 6E

Dahili WiFi 6E teknolojisi, 6 GHz bandındaki yeni radyo tayfından yararlanıyor. 5 GHz bandından üç kata kadar daha yüksek bant genişliği ve yedi adede kadar 160 MHz bandı sunan WiFi 6E teknolojisi; son derece yüksek kablosuz bağlantı hızları, daha geniş kapasite ve kalabalık ağ ortamlarında daha iyi performans sağlıyor.
*WiFi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5Ghz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

PRIME X670E-PRO WIFI

Realtek 2.5 Gb Ethernet

Realtek 2.5 Gb Ethernet, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızlı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

  • İşlemcide Düşük İş Yükü Yüksek TCP ve UDP Çıkışı
  • Yüksek TCP ve UDP Çıkışı

PRIME X670E-PRO WIFI

ÖZELLEŞTİRME

PRIME X670E-PRO WIFI anakartlar, tüm deneyimleri geliştirecek ince ayrıntılara sahip. Bunlar arasında net ses kalitesi sunan özel kodekler ve tamamen size özel bir tarz oluşturmanızı sağlayan kullanışlı RGB aydınlatma kontrolleri bulunuyor.

PCIe® Slot Q-Release

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı yonga seti soğutma bloğunun üzerinde bulunan fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılıyor. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak çok kolaylaşıyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

Q-Latch

Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitliyor.

PRIME X670E-PRO WIFI

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Teknik Özellikler
İşlemci TipiAmd
Anakart ChipsetAMD X670
Soket TipiAM5
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek128 GB
Wifi ÖzelliğiVar
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok Kodu90MB1BL0-M0EAY0
MarkaASUS
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)3

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.