Müşteri Hizmetleri

Ürünüm Hasarlı/Arızalı Çıktı Ne Yapmalıyım ?

Teslim Edilen Ürün Hasarlı Çıkarsa Ne Yapabilirim?


Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;
 
 

Yanında paketinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. 
Bu tutanak ile birlikte ürünü / ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz. Ürünler bize ulaştığında sorununuz ile ilgilenilecek ve en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir. 
 

Yeni aldığım ürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım ?

 

Yetkili servis ağı bulunan, yetkili servislerin kurulumunu yapması gereken ürünlerin değişimi, yine yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Bu tip ürünlerin teknogenetik.com'a gönderilmemesi veya servislerden alınacak "değişim raporu" ile ulaştırılması gerekmektedir. (Taşınabilir Bilgisayar, Cep Telefonu, Televizyon vb.)


• Televizyonlarda kurulumu mutlaka yetkili servislerce yapılması gerekmektedir.  Yetkilis Servis tarafından açılmayan ürünler servis raporları doğrultusunda kullanıcı hatası olarak kabul edilir.
 

• Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri değişim talebiniz ile teknogenetik.com'a aşağıdaki şekilde ulaştırabilirsiniz.
 

Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri "değişim için", orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan teknogenetik.com’a göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır. Ürünü kargo ile geri gönderirken başka bir kolinin içine koyarak gönderiniz. Değişim talep edilen yeni arızalı ürünlerin mutlaka bütün aksesuarları ve eksiksiz ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde değişim işleminde problemler yaşanmaktadır.
 

teknogenetik.com'a göndereceğiniz arızalı ürünleri mutlaka problemini belirten bir not eki ve sipariş numaranız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için üç alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.
 

Bu kategoriye giren ürünlerin gönderimleri sipariş teslimine müteakip ilk 15 gün içerisinde UPS Kargo ile yapıldığında kargo ücretleri teknogenetik.com tarafından karşılanır.  15 günden sonraki gönderiler veya Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti ödenmeyeceğinden kabul edilmeyecektir. 15 günden sonraki gönderilerinizi dilediğiniz kargo firması ile kargo ücretinizi peşin ödeyerek tarafımıza gönderim sağlayabilirsiniz.
 

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi fimanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.