Müşteri Hizmetleri

Sistemlerde kullanılan güç kaynağı yeterli mi?

Özellikle yeni nesil ekran kartlarının çıkması ile beraber sistemlerin toplam güç tüketimleri bir miktar arttı.
 Tarafımızdan oluşturulan bütün hazır sistem gaming bilgisayarlarda sistemdeki parçaların toplam tüketimi hesaplanır, gerekenden bir miktar daha fazla kapasiteye sahip güç kaynağı kullanılır. Bütün sistemler kargolanmadan önce tek tek test edilir ve daha sonra gönderilir.

Nvidia’nın sitesinde RTX 3080 ve RTX 3090 için 750W güç kaynağı önerilmektedir. Ancak dip notlar okunduğunda “Öneri, Intel Core i9 10980XE işlemci ile yapılandırılmış bir PC temel alınarak yapılmıştır. ” diye bir cümle görebilirsiniz. Bu işlemci Intel’in resmi sitesinde de görüleceği üzere 165W TDP’ye sahiptir.
Sıklıkla kullanılan AMD Ryzen 5 3600 ya da Ryzen 5 5600X gibi işlemciler ise AMD’nin sitesinden de görüleceği gibi sadece 65W TDP değerine sahiptir, yani 100W daha az güç tüketir.
Bu durumda Nvidia’nın önerisine göre bile RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartlı sistemlerde kaliteli bir 650W güç kaynağı rahatlıkla yetecektir.
Bu tarz sistemlerde çoğunlukla ASUS, Corsair, FSP, Gamepower gibi markaların 80+ Bronze, 80+ Gold sertifikalı ürünlerini kullanmaktayız.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.