Müşteri Hizmetleri

İptal, İade ve Garanti

Hazır Sistem Bilgisayar Nedir ?
Oyun iş veya ofis için sunulan hazır sistemler, kullanıcıların taleplerine göre veya kendilerinin seçimleri ile biçimlendirilen toplama bilgisayarlardan oluşur. Gereksinimlerinize göre en uygun seçeneği hayata geçirebileceğiniz hazır sistemler, oyuncu bilgisayarlarında sıklıkla kullanılan bileşenlerdir. Hazır sistemlere sahip olmak isteyenler özellikle oyuncular için düşünülerek hazırlanan özel yazılımlara tabii tutulur. İçerisinde ofis programlarının bulunduğu ve iş dünyasındaki kullanıcıların da rahat bir şekilde, kurulum yapmadan, direkt olarak kullanabilecekleri hazır sistemler birçok avantjı da beraberinde getirir. Zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlayan ve düzenli olarak yenilenen sistemlerde nitelikli markaların yüksek performanslı işlemcileri ile oyunlarda kasılmaların veya duraklamaların meydana gelmesi engellenir.

Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir ?

Siparişini vermiş olduğunuz ürünlerinizin kargolanması için 1-5 iş günü süre tanımlanır. O anki sipariş yoğunluğuna göre bu süre 1-5 iş günü arası değişir. Siparişinizin her aşamasında sms ile bilgilendirildiğiniz gibi kargolandığında da sistem size otomatik sms gönderecek ve takip numaranızı e-posta adresine gönderecektir.

Hazır Sistemler Nasıl Gönderilir ?

Satın almış veya alacak olduğunuz hazır sistem bilgisayarlarda kullanılanılan tüm bileşenler siz siparişi verdiğiniz anda orjinal kutularından açılıp çıkartılarak montajlanır ve sizlere montajı, kurulumu ve tüm testleri yapılmış olarak gönderilir. Hazır sistemlerde harici ekran kartlı olan ürünlerdeki ekran kartları tüm testler tamamlandıktan sonra sökülüp, ağır bileşen oldukları için taşıma esnasında zarar görmemesi adına kendi orjinal kutusunda demonte olarak gönderilmektedir.

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları

Sipariş İptali 

Teknogenetik.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi, ürün montaj yapılmadan, kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz. 
Montajı yapılmış veya tamamlanmış hazır sistem bilgisayar siparişlerinin iptali mümkün değildir.
 
İade Prosedürü 

Montajı süresine alınmış veya montajı yapılmış hazır sistem bilgisayar ürünlerinin iadesi ve değişimi, herhangi bir arıza olmadığı sürece kesinlikle yapılmamaktadır. Siparişlerinizi bunu dikkate alarak veriniz.

Üründe donanımsal bir sorun var ise tarafımızdan ön inceleme yapılmakta ve yetkili servise gönderilmektedir. Yetkili servis  tarafından test edilen ürün/ürünlerin test sonucunda değişim/iade için uygun olduğu yönünde rapor çıkarılır ise o ürünün iade/değişimi yapılabilmektedir.

Arıza durumu dışında iade etmek istediğiniz ürünlerin ambalajının açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekir. Teknogenetik olarak açılıp montajı yapılmış veya kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satmayı etik olarak görmediğimizden dolayı, monitör, notebook, ekran kartı, işlemci ve buna benzer bandrolü veya orjinal ambalaj etiketi zarar görmüş tüm ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

Teknogenetik tarafından yapılacak ön teknik inceleme ardından ürünün tekrar satışına engel bir durum olmadığı tespit edildikten sonra ürün iadesinin kabulu için ilgili imalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servislerden yazılı rapor alındıktan sonra işlemleri başlatılacak ve sonuçlandırılacaktır. Aksi halde ürün iadesi kabul edilmeyecek ve kargo ile gönderiliyorsa ödemesi alıcıdan olacak şekilde geri gönderilecektir.

Ayrıca, Koşulsuz iade edilemeyen ürünler şunlardır;
  • Cep Telefonları,
  • Tüm yazılım ürünleri,
  • DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film)
  • Sarf Malzemeler (Yazıcı Toner-Kartuş-Kağıt, Digital Medyalar vb)
  • Hafıza Kartları ve Flash Bellekler,
  • Projeksiyon Cihazları,
  • Navigasyon Cihazları,
  • Oyun Konsolları (Playstation, PSP, Wii vb)
  • Mp3 Player, Bluetooth Cihazlar


Yazılım ürünlerinin (lisanslı) kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.
Bu koşulları karşılayan iade işlemlerinizde mutlaka ve mutlaka faturanın 2 (iki) nüshasıyla beraber bize ürünü yollayabilirsiniz.
 

Ölü Piksel Hakkında
 

Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör, LCD TV, LED TV, Plazma TV, Notebook, Netbook, Ultrabook ya da Tablet PC ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslar arası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır.
 

LCD, LED ve Plazma Panel üretiminde pixel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” ( Bright Dot ) veya karanlık/siyah nokta ( Dark Dot ) oluşabilmektedir. Monitör, üreticileri üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” ( ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.Arızalı Ürün Değişimi için;

Ürünü satın aldıktan sonraki ilk 15 gün içerisinde ürün arıza durumunu belirttiğiniz bir rapor ve faturanız ile ürünü ücretsiz olarak tarafımıza gönderebilir ve sonraki 15 gün içerisinde iade veya değişim işlemi için ilgili yetkili servisten arıza onay raporu alındıktan sonra iade işlemleri gerçekleşir.

15 günü geçmiş ürünler için Yetkili Servislerden alınmış iade (DOA) raporu ve Faturamız ile tarafımıza ulaştırılan ürünlerin iadesi gerçekleşebilir.

İnternet mağazamız üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden veya telefonlarımızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük yasal süre tamamlanmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme işleminin yapılabilmesi için ürün ambalajının hiç açılmamış olması ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde ürün iade işlemi gerçekleşmez. Ürün iade ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29029 sayılı Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği, Garanti Belgesi Yönetmeliği, 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği uygulamalar esastır. (PC Toplama Sihirbazı Üzerinden oluşturulan bilgisayarların veya toplama bilgisayarların iadesi mümkün değildir. Montajı yapılmış bilgisayarlarda kullanılan ürünler özel kutularından, ambalajı bozularak açıldığı için herhangi bir arıza olmadığı sürece iade yapılamaz.)

Ürünlere ait özellik ve resimler üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır. Ürün özelliklerinde ve resimlerindeki hatalardan dolayı Teknogenetik sorumlu tutulamaz. 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.