Müşteri Hizmetleri

İptal, İade ve Garanti

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları

Sipariş İptali 
Teknogenetik.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi, ürün montaj yapılmadan/kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz.
Montajı yapılmış veya tamamlanmış siparişlerin iptali mümkün değildir.
 
İade Prosedürü 
Montajı süresine alınmış veya moontajı yapılmış ürünlerin iadesi ve değişimi, herhangi bir arıza olmadığı sürece kesinlikle yapılmamaktadır.
Üründe donanımsal bir sorun var ise bizim tarafımızdan veya yetkili servis tarafından test edilerek ürün iadesi veya yenisiyle değişimi gerçekleşmektedir.
Arıza durumu dışında iade edilmesini istediğiniz ürünlerin ambalajının ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekir. Teknogenetik olarak açılıp montajı yapılmış veya kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satmayı etik olarak görmediğimizden dolayı, monitör, notebook, işlemci ekran kartı işlemci ve buna benzer bandrolü veya orjinal ambalaj etiketi zarar görmüş tüm ürünleri kullanmadan ve açmadan iade almak durumundayız.

Yazılım ürünlerinin (lisanslı) kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.
Bu koşulları karşılayan iade işlemlerinizde mutlaka ve mutlaka faturanın 2 (iki) nüshasıyla beraber bize ürünü yollayabilirsiniz.

Arızalı Ürün Değişimi için;
Ürünü satın aldıktan sonraki ilk 15 gün içerisinde ürün arıza durumunu belirttiğiniz bir rapor ve faturamız ile ürünü ücretsiz olarak tarafımıza gönderebilir ve sonraki 15 gün içerisinde iade veya değişim işlemi için ilgili yetkili servisten arıza onay raporu alındıktan sonra iade işlemleri gerçekleşir.

15 günü geçmiş ürünler için Yetkili Servislerden alınmış iade (DOA) raporu ve Faturamız ile tarafımıza ulaştırılan ürünlerin iadesi gerçekleşebilir.

İnternet mağazamız üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük yasal süre tamamlanmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme işleminin yapılabilmesi için ürün ambalajının hiç açılmamış olması ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde ürün iade işlemi gerçekleşmez. Ürün iade ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29029 sayılı Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği, Garanti Belgesi Yönetmeliği, 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği uygulamalar esastır. (PC Toplama Sihirbazı Üzerinden oluşturulan bilgisayarların veya toplama bilgisayarların iadesi mümkün değildir. Montajı yapılmış bilgisayarlarda kullanılan ürünler özel kutularından, ambalajı bozularak açıldığı için herhangi bir arıza olmadığı sürece iade yapılamaz.)

Ürünlere ait özellik ve resimler üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır. Ürün özelliklerinde ve resimlerindeki hatalardan dolayı Teknogenetik sorumlu tutulamaz. 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.