Oyuncu Mouse Nasıl Olmalı ve Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?Gaming Oyuncu Mouse Nasıl Olmalıdır ve Oyun Performanslarında Ne Kadar Etkilidir?

Bilgisayar oyunları konusunda profesyonel olmak isteyen kullanıcılar daha iyi bir performans ve deneyim sahibi olmak için gaming mause gibi küçük donanım değişiklikleri ve ayarlamaları yapabilir. Çok yüksek bütçeler gerektirmeksizin yapılabilecek donanım değişiklikleri, beklentilerin çok daha üzerinde bir performansa sahip olmanızı sağlayacaktır.
Donanım değişikliğine gidilmek istendiğinde ise Mouselar ilk sıralarda yer alacaktır. Gaming Mouseların elbette oyun performansına etkisi olumlu olacaktır. Ancak Mouse’un mevcut bilgisayara veya kullanacak kişiye uyumlu olup olmaması gibi birçok konu önem arz etmektedir. Bu sebeple donanım değişikliklerinde yeni alınacak donanımların, sistemdeki eski donanımlarla uyumlu olmasına da özellikle dikkat edilmelidir.
Gaming Mouseların oyun performansına ne kadar etkili olabildiğini görmek için önce Mouse seçerken dikkat edilmesi gereken noktalara göz atmak kararınıza yardımcı olacaktır. Gaming Mouse özelliklerini kısaca iletecek olursak;

Sensör Özellikleri
Kaliteli bir Gaming Mouse tercihi yaparken ilk olarak sensör özellikleri üzerinde durursanız daha iyi bir mouse sahibi olabilirsiniz. Özellikle oyun için kullanılacak olan mouselar da sensör hassaslığı önem arz etmektedir.

DPI Değer
Mouse seçimi yaparken DPI değerleri üzerinde de durmak gerekir. Bu değerler farklılık göstererek Mouse verimliliğini etkilemektedir. En az 3000 DPI oyunlar için uygundur diyebiliriz. Düşük DPI değerinin en olumsuz yanı zorlanma ve alışma zorluğudur. Ayrıca oyun performansını da düşürebilir.Ergonomik tasarım
Gaming Mouse oyun performansında baş halkayı oluştururken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de mouse’un ergonomik yapısıdır. Bu nedenle kullanılan gaming mouse’un tutma kavramına uygun olması gerekmektedir. Eliniz ile rahat kullanılabilir ölçülerde olmalıdır.

Merdiven altı marka üreticileri
Yan sanayi üretimler, korsan üretimler gibi ürünleri temin etmeniz garanti sürecinde olmayacak ürünlere sahip olmanıza ve oyun performansınızda düşüklük yaşatacak hatalar sebep olmaktadır.

Kaliteli Malzeme ve Hz Değeri (Tazeleme)
Malzeme kalitesi ve özelliği Gaming Mouse’larda oldukça önemlidir. Farenin sağlam olması, neredeyse hatasız denilecek türde çalışması önemlidir. Diğer yandan Hz değeri de Gaming Mouse seçiminde önemli bir unsurdur. Özellikle oyunlar için 1000 Hz değerinin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Ofis kullanımları için 500 Hz. Günlük kullanım Mouselarından farklı olan Gaming Mouseları hız konusunda da 1000 Hz. Nin üzerinde yer almalıdır. Oyun kalitesi ve hareket tazeleme etkisini oldukça arttıran bu özellik Gamerlar için veya oyun severler için kaliteli oyun keyfi anları yaşatacaktır.

Mağazamızdaki Oyuncu Mouse Çeşitlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.