ASUS ROG MAXIMUS Z690 APEX 6600Mhz(OC) DDR5 HDMI M.2 ATX 1700p

Çok Yakında Yeniden Stokta…

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

ASUS PROART B550-CREATOR DDR4 4600(O.C HDMI DP AM4
ASUS PROART B550-CREATOR DDR4 4600(O.C HDMI DP AM4
6.102,25 TL
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
ASUS PRIME A520M-E DDR4 4600MHz mATX AM4
1.960,45 TL
ASUS TUF GAMING B550-PLUS DDR4 4600Mhz ATX AM4
ASUS TUF GAMING B550-PLUS DDR4 4600Mhz ATX AM4
4.031,35 TL

ROG MAXIMUS Z690 APEX

24+0 güç aşamalı, DDR5, Beş adet M.2 yuvası, USB Quick Charge 4+ desteğine sahip 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı, PCIe® 5.0, dahili Wi-Fi 6E ve Aura Sync RGB aydınlatma gibi özelliklerle donatılmış Intel® Z690 ATX anakart

 • 12.Nesil Intel® Core, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için LGA1700 soket
 • ASUS’a Özel AI Geliştirmeleri: Kolay yapılandırma için AI Hız Aşırtma, AI Soğutma, AI Ağ Bağlantısı ve İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme
 • Sağlam Güç Çözümü: 105A’lık akım için derecelendirilmiş 24+0 eşli güç aşamaları, ProCool II Güç Bağlantısı, MicroFine alaşım bobinler ve birinci sınıf metalik kapasitörler
 • En Uygun Termal Tasarım: Genişletilmiş VRM soğutma bloğunun yanında entegre alüminyum giriş/çıkış kalkanı, yüksek iletkenliğe sahip termal dolgular, tümleşik arka plakalara sahip iki adet M.2 soğutma bloğu ve ROG Sıvı Soğutma Bölgesi
 • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Wi-Fi 6E, Intel® 2.5Gb Ethernet ve ASUS LANGuard.
 • Daha Hızlı Oyun Bağlantısı: PCIe® 5.0, Gen 5 M.2’ye sahip PCIE 5.0 M.2 kartı, USB 3.2 Gen 2x2 ön panel bağlantısı
 • Oyunlar İçin Endüstri Lideri Ses Özellikleri: Son derece gerçekçi sesler için ROG SupremeFX ALC4080 codec ve Savitech SV3H712 amplifikatör
 • Benzersiz Kişileştirme Olanakları: Bir adet RBG başlığı ve üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkla birlikte ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 • Kolay Kurulum Dostu: Önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanı, PCIE Slot Q-Release, V-Latch anahtarı, BIOS FlashBack™, Q-Code, FlexKey, Q-Connector, SafeSlot ve ekran kartı tutucu
 • Tanıdık Yazılımlar: 1 yıllık AIDA64 Extreme aboneliği ve MemTest86 ile kullanışlı UEFI BIOS arayüzü

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ROG Maximus Z690 Apex’in tanıtımı ROG Maximus Z690 Apex, mevcut olan en performanslı 12.Nesil Intel Core işlemcileri için yüksek hız ve DDR5 bellek, PCIe 5.0 ve sağlam güç dağıtımı gibi son teknoloji özelliklerin birleşimini arayan kullanıcıların birinci tercihi. Gecikmeyi azaltan ve bant genişliğini artıran modern düzenler, kullanıcıları performansın limitlerini keşfetmek için güçlendiriyor ve yeni dünya rekorları belirliyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

AKILLI ANAKART

Akıllı anakart çözümleri sistemin en iyi performansı verecek şekilde çalışmasını sağlıyor. En yeni ASUS yapay zeka özellikleri, performansı dört ana temelin üzerine inşa ediyor. Hız aşırtma, soğutma, ağ ve yerleşik sesten meydana gelen bu dört temel ile hem acemi kullanıcılar hem de tecrübeli sistem toplayıcıları gelişmiş ayarlara ve optimizasyon seçeneklerine kavuşuyor.


AI Hız Aşırtma

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayarın için en uygun yapılandırmayı belirliyor ve sınırları zorlama olanağı veriyor.


AI Soğutma

Tek tıkla herhangi bir sistemin soğutma ve ses ayarlarını dengeleyebiliyorsunuz. Özel bir ASUS algoritması tek tıkla fan hızlarını dinamik olarak en uygun düzeye getirerek gereksiz sistem gürültüsünü azaltıyor.


AI Ağ Bağlantısı

GameFirst VI teknolojisi gerçek zamanlı uygulama kullanımına ve öğrenebilen yardımcı algoritmalara göre bant genişliğini dağıtarak ağ performansını artırıyor.


İki Yönlü AI Gürültü Engelleme

Bu yardımcı program, gelen veya giden sesten kaynaklanan 500 milyondan fazla arka plan gürültüsünü azaltmak için devasa bir derin öğrenme veritabanından yararlanır ve oyunlarda veya aramalarda kristal netliğinde iletişimin sağlanmasına yardımcı olur.


AUTO−EXTREME TEKNOLOJİSİ

ÜSTÜN, HAVACILIK SINIFI KALİTE VE GÜVENİLİRLİK

Auto-Extreme Teknolojisi, endüstride yeni standartlar belirleyen ve tüm lehim işlemlerinin tek seferde yapılmasını sağlayan bir otomatik üretim sürecidir. Bu süreç, bileşenler üzerindeki termal zorlanmayı azaltıyor ve güçlü temizlik kimyasallarının kullanılmasını önlüyor. Sonuçta doğaya daha az etki eden, üretimde güç tüketimini azaltan, daha güvenilir bir ürün ortaya çıkıyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Hız Aşırtma Kararlılığı

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Soğutma Performansı

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Ürün Dayanıklılığı

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Voltaj Eşiği

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Güç verimliliği

ROG MAXIMUS Z690 APEX

TEKNİK ÖZELLİKLER

PERFORMANS

ÜSTÜN GÜÇ VE PERFORMANS

ROG MAXIMUS Z690 APEX

SOĞUTMA

KAPSAMLI SOĞUTMA

ROG MAXIMUS Z690 APEX

OYUN ATMOSFERİ

EKSİKSİZ OYUN ATMOSFERİ

ROG MAXIMUS Z690 APEX

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

EKSİKSİZ BAĞLANTI

ROG MAXIMUS Z690 APEX

KENDİ SİSTEMİNİ KURMAK İSTEYENLERE YÖNELİK

KURULUM DOSTU

ROG MAXIMUS Z690 APEX

PERFORMANS

ROG Maximus Z690 APEX, varsayılan saat hızlarını yalnızca referans noktası olarak kullanan türden bir anakarttır. Üst düzey kapasitörler ve bobinlerle birlikte çalışan eşli güç aşamalarıyla 12.Nesil Intel Alder Lake gibi yüksek performanslı işlemcilerin gerektirdiği gücü karşılayarak tüm rakipleri arkada bırakmanızı sağlıyor.


HIZ AŞIRTMA

ROG Maximus Z690 Apex, hız aşırtmayı hem yeni başlayanlar hem de deneyimli meraklılar için erişilebilir hale getirir. Kuvvetli güç dağıtımı 12.Nesil Intel işlemcilerin taleplerini karşılarken, ASUS Enhanced Memory Profile teknolojisi DDR5 performansını artırmayı basitleştiriyor.


ROG TRUE VOLTICIAN

ROG Maximus Z690 Apex, gelişmiş performans optimizasyonu için USB başlığa bağlı küçük bir salınımizler olan ROG True Voltician’a sahip. Bu araç, işlemci Vcore’unun oluşturduğu dalga biçimlerini, VCC giriş voltajını ve sistem aracısı raylarını görüntülemenizi sağlıyor. Ayrıca bu özellikle ekran kartı veya güç kaynağını gözlemleyebiliyorsunuz. True Voltician yazılımı bir bilgisayarda çalışırken, farklı bir bilgisayardan bile okuma değerlerine ulaşabiliyorunuz..

ROG MAXIMUS Z690 APEX

HIZ AŞIRTMA UZMANININ ARAÇ KİTİ

Hız Aşırtma Uzmanının Araç Kiti, hız aşırtma deneyimine yardımcı olan donanım düzeyinde kontrol imkanı sunuyor. Size zaman kazandıran bu hızlı ve kolay araçlar daha fazla rekor kırmanız için tasarlandı.

 1. SAFE BOOT DÜĞMESİ

  Pc’yi anında yeniden başlatıp güvenli modda çalıştırır.

 2. BCLK DÜĞMELERİ

  Sistem performansını artırmak için BCLK frekansını ayarlar.

 3. PROBELT

  Dokuz adet entegre ölçüm noktasından voltajı kontrol edebilirsiniz.

 4. RETRY DÜĞMESİ

  Tek basışta anında hard reset yapma imkanı.

 5. YAVAŞ MOD ANAHTARI

  CPU oranını anında 8 kat azaltarak, aşırı hız aşırtma yaparken sistemin stabil kalmasını sağlar.

 6. DURAKLATMA ANAHTARI

  Test sırasında sistemi duraklatarak hız aşırtma parametrelerine ince ayar yapmanızı sağlar.

 7. RSVD ANAHTARI

  Sistemin aşırı sıcaklıklar altında başlatılmasına yardımcı olur. ( < 120°C)

 8. LN2 MODU

  Sıvı nitrojenle (LN2) yapılan hız aşırtmalar için özel seçenekleri ve işlevleri etkinleştiren jumper.

 9. BIOS ANAHTARI

  BIOS 1 ve 2 arasında kolayca geçiş yapar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

YOĞUNLAŞMA TESPİTİ

ROG Maximus Z690 Apex’teki özel devreler kartın arka kısmında olabilecek yoğunlaşmayı tespit eder. CPU, DRAM ve PCIe olarak üç farklı bölüme ayrılan bu özellik, belli bir alanda kısa devre oluşma riskine karşı kullanışlı uyarılar sunar.

CPU LED'İ

CPU yakınında yoğunlaşma tespit edildiğinde yanıp söner

ROG MAXIMUS Z690 APEX

DRAM LED'İ

DRAM yakınında yoğunlaşma tespit edildiğinde yanıp söner

ROG MAXIMUS Z690 APEX

PCIe LED'İ

PCIe yakınında yoğunlaşma tespit edildiğinde yanıp söner

ROG MAXIMUS Z690 APEX

GÜÇ ÇÖZÜMLERİ

EŞLİ GÜÇ MİMARİSİ

Günümüzün CPU mimarileri, derin güç tasarrufu modundaki düşük güç tüketiminden tam yük kullanıma anında geçmeleri nedeniyle anakartların güç tasarımlarını inanılmaz derecede zorluyor. En yeni VRM mimarisi, akımı hızla değiştirmek için eşli güç aşamalarından yararlanıyor. Bunu yaparken de termal performansı koruyor.

Kısa bir öz geçmiş

ASUS, 2005 yılında piyasaya sürdüğü A8N32-SLI Deluxe anakart ile faz katlayıcılarını kullanan ilk üretici oldu. Bu kartın VRM’i, o dönem kullanılan bileşenlerin güç tüketimi taleplerinin üstesinden etkili bir şekilde gelmesinin yanı sıra voltaj dalgalanmalarını da azaltıyordu. Elde edilen bu avantajlar sayesinde faz katlayıcıları endüstride yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve halen de benzer amaçlarla kullanılıyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

CPU taleplerinde değişim

Günümüzde CPU’lar önceki modellere göre çok daha fazla çekirdeğe sahip ve en yeni komut setleri sayesinde yoğun işlem gücü gerektiren iş yükleri bile inanılmaz hızlarda halledilebiliyor. Ayrıca bu yeni işlemciler boştayken daha az güç tüketiyor ve yük durumları arasında daha hızlı geçiş yapabiliyor. Bu gelişmeler güç tasarımı önceliklerinin yeninden değerlendirilmesini gerektiriyor çünkü faz katlayıcıları hızlı tepki verilmesini geciktiriyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Yeni eğilimler

En yeni entegre güç bileşenleri de geçtiğimiz yılki cihazlara göre daha yüksek akımlara dayanabiliyor. Bu da faz katlayıcılarının neden olduğu gecikmeye uğramadan sade bir devre topolojisi uygulama olanağı sunuyor. ROG Maximus Z690 Apex, her fazda daha yüksek akım sağlarken faz katlayıcıların termal performansını da sunan eşli güç aşamalarından yararlanıyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Termal Performans

Her bir VRM bileşeninin kendine özgü bir amacı var. PWM denetleyicileri ve faz katlayıcıları devreyi kontrol ederken, güç aşamaları ise elektriksel ve termal açıdan ağır işleri üstleniyor. İşte bu nedenle ROG Maximus Z690 Apex'de 24 güç aşaması bulunuyor. Son teknoloji güç aşamaları, düşük RDSON ile geçiş ve iletim kayıplarını azaltıyor ve genel termal aralığı genişletiyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Yüksek kaliteli bileşenler

 1. 8+8 pimli ProCool II güç bağlantısı

  İki adet ProCool bağlantısı EPS 12V güç hatlarına sıkı ve güvenilir bağlantı sağlar.

 2. 24+0 güç aşaması

  VRM, Vcore için 105A’lık akım için derecelendirilmiş 24+0 güç aşaması ve ikincil voltaj hatları için 100A’lık güç aşaması sunuyor.

 3. MicroFine alaşım bobinler

  Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.

 4. SMD kapasitörleri

  Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

BELLEK

DDR5 HIZ AŞIRTMA GÜCÜ

Kapsamlı bellek ayarı seçenekleri ROG anakartların en önde gelen özellikleri arasında yer alıyor. ROG Maximus Z690 anakartlar, DDR5 için sadece yüksek hızlı kitlere değil, aynı zamanda kilitli güç yönetimi entegre devreleri (PMIC) olan giriş seviyesi bellek modüllerine de hız aşırtma sağlayarak performans limitlerini aşıyor.

 • Anakartın üzerindeki özel bir devre, DDR5 belleğin PMIC kısıtlamalarını aşıyor. Böylece varsayılan 1,1 volt limitini aşarak frekans ve zamanlamaları maksimum düzeye getirmek mümkün oluyor.
 • Normalde, PMIC kilidi açıldığında bellek voltajının ayarlandığı her sefer sistemin de tam bir güç döngüsünden geçmesi gerekiyor. ROG anakartlar dahili donanım ve aygıt yazılımından yararlanarak bu kısıtlamayı aşıyor. Bu sayede voltaj ayarları önceki nesil DDR belleklerde olduğu gibi aynı sistem yeniden başlatma süreciyle yapılabiliyor.
ROG MAXIMUS Z690 APEX

SOĞUTMA

Performans arayışınızda sağlam ve kapsamlı bir soğutma çözümü ciddi önem taşır. ROG Maximus Z690 Apex, sıcaklıkları kontrol altında tutmak için sağlam soğutma blokları, ROG Su Soğutma Bölgesi, bir dizi fan ve sensör başlıkları içerir.

SOĞUTMA BLOKLARI

DAHA SERİN TASARIM

ROG MAXIMUS Z690 APEX

BAŞLIKLAR

Termal Denetim

ROG Maximus Z690 APEX, gelmiş geçmiş Fan Xpert 4 veya UEFI aracılığıyla kolayca yönetilebilen en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahip.


Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

4 pimli PWM/DC fan başlıkları ve ASUS HYDRANODE

Tüm dahili başlıklar PWM veya DC fanlarını otomatik olarak tespit eder. Üç adet kasa fanı başlığı ise ASUS HYDRONODE desteği verir.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

AIO pompa

Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ROG SU SOĞUTMA BÖLGESİ

Çift su sıcaklığı çıkışı ve akış oranı çıkışı doğrudan AI Suite aracına bilgi gönderir. Bu sayede, soğutucu sıcaklıklarını ve tüm döngünün akış oranını takip edebilirsiniz.


Su pompası+

Bu özel başlık, yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Su girişi/çıkışı

Özel bir başlık, her bir bileşenin giriş çıkış noktalarındaki sıcaklıkları takip eder.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Su akışı

Bu özel başlık, tüm döngünün akış oranını sürekli olarak takip eder.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

BAĞLANTI

Maximus Z690 Apex, süper akıcı WiFi 6E kablosuz bağlantı, kapsamlı M.2 uyumluluğu ve her türlü sistem için gerekli olan yüksek kaliteli ses deneyimini sunar.


WİFİ 6E

Yerleşik WiFi 6E teknolojisi yeni kullanılmaya başlayan 6 GHz bandından yararlanıyor. 5 GHz bandından üç kata kadar daha yüksek bant genişliği sunan ve yedi adede kadar 160 Hz bandıyla son derece yüksek kablosuz ağ hızları elde eden bu teknoloji, kalabalık ağlarda kapasiteyi ve performansı geliştiriyor.

 1. WiFi 6E anteni

  İki adet dahili vericiye ve alıcıya sahip olan anten, aktarım hızını artırıyor ve 2,4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekliyor.

 2. Ayarlanabilir Tasarım

  Dört yönlü konumlandırma imkanı sayesinde sinyaller daha iyi alınabiliyor.

 3. Manyetik Taban

  Güçlü manyetik taban sayesinde anteni bilgisayar kasasının üstüne veya yanına takabilmek mümkün oluyor.

*Wi-Fi 6E özellikleri düzenleme sınırlamalarına ve 5 GHz Wi-Fi ile birlikte kullanıma bağlıdır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

INTEL® 2.5 GB ETHERNET

Dahili 2,5 Gb Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.


USB BAĞLANTI NOKTALARI

QUİCK CHARGE 4 ÖZELLİKLİ USB 3.2 GEN 2X2 TYPE-C® ÖN PANEL BAĞLANTISI

USB 3.2 Gen 2x2, Type-C ile veri aktarım hızını 20 Gbps’e çıkaran ekstra bir veri yolu ekliyor. Bu bağlantı noktası ayrıca Quick Charge 4+ teknolojisinden de yararlanıyor. Bu teknoloji, yakındaki 6 pimli bağlantoya takılan PCIe güç kaynağı kablosuyla 60 W güç sağlayarak cihazları hızla şarj edebiliyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

USB 3.2 GEN 2X2

Arka panelde bir USB 3.2 Gen 2x2 Type-C® bağlantı noktası ve yerleşik ek bir ön panel başlığı, en yeni cihazlar için 20 Gbps'ye kadar veri aktarım hızları sağlar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

DEPOLAMA

İki adet yerleşik M.2 yuvası

ROG Maximus Z690 Apex, en yeni GPU’lar ve yüksek hızlı SSD’ler için PCIe 4.0 desteği sunan iki adet yerleşik M.2 yuvası ile donatılmıştır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

PCIE 5.0 M.2 KARTI

Daha hızlı depolama seçenekleri arayanlar için kutuyla birlikte gelen ROG Hyper M.2 Kartı, bir adet PCIe 5.0 M.2 yuvasının yanı sıra yüksek performanslı depolama cihazlarının uygun sıcaklıklarda kalmasına yardımcı olan büyük bir soğutma bloğuna da sahip.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

SES

SUPREMEFX

ROG SupremeFX bugüne kadarki en iyi kayıt kalitesi için hat giriş bağlantısında 113 dB sinyal ses oranı sunuyor. SupremeFX ALC4082 codec’e daha net güç aktarımı sağlayan bir doğrusal düşürücü regülatör bulunuyor. ESS® 9018Q2C entegre DAC ise ise -115 dB THD+N seviyesine ulaşarak seslerdeki en ince ayrıntıları bile yansıtıyor.


Ses Hattı Kalkanı

Ses bileşenlerinin olduğu bölümü ayırarak anakarttan veya eklentilerden gelen elektromanyetik parazitleri engelleyerek seslerin bozulmasının önüne geçiyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ESS® SABRE 9018Q2C

Entegre ESS® SABRE9018Q2C DAC amplifikatörü, ses oynatma için -115 dB toplam harmonik bozulmaya (THD+N) izin vererek seslerin tüm ayrıntılarıyla duyulmasını sağlıyor. Buna ek olarak, 121 dB’lik dinamik aralık (DNR) da çok daha düşük ses taban seviyesi sunarak dinamik ve vurucu etkiyi artırıyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ALC 4082 Codec

ALC4082 codec geleneksel yüksek tanımlı ses (HDA) arayüzü yerine USB arayüzünü kullanıyor. Böylece ses çalma çözünürlüğü 192 kHz’den 384 kHz’e çıkıyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Değişken MOSFET'ler

Eşsiz tasarım sayesinde codec'in özdirenç algılama özelliği ön veya arka kulaklık çıkışlarına aktarılabilir.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Birinci Sınıf Kapasitörler

Yüksek kaliteli bileşenler, inanılmaz derecede net ve gerçekçi, sıcak ve doğal sesler meydana getiriyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

OPTİMİZASYON

ROG Maximus Z690 Apex, sistem performansı üzerinde eksiksiz kontrol sağlayan yenilikçi ve esnek araçlarla donatılmış olarak geliyor.


5-YÖNLÜ OPTİMİZASYON

PERFORMANSI BİR ÜST SEVİYEYE TAŞIYIN

AI Suite 3’ün kontrol paneli şeklindeki arayüzü ile ROG Maximus Z690 Apex sisteminizin hemen her noktasına kolaylıkla ince ayar yapabilirsiniz. Kullanımı kolay tek bir arayüz sayesinde en iyi performans, soğutma, kararlılık ve verimlilik dengesini yakalayın.

TPU

CPU performans artışı

Akıllı bir dahili mikro kontrolcü olan TurboV İşlem Birimi (TPU), voltaja ince ayar yapma, sistem verilerini izleme ve hız aşırtma değerlerini düzenleme gibi bir dizi sistem ayarı seçeneği sunar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

EPU

Çok yönlü enerji verimliliği

Güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eden Enerji İşlem Birimi (EPU), Dışarıda moduyla da tasarrufu en üst seviyeye çıkarır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Fan Xpert 4

Hava veya sıvı için esnek soğutma kontrolleri

Fan Expert 4 veya UEFI'miz aracılığıyla fanlar, su pompaları ve hepsi bir arada (AIO) soğutucular üzerinde kapsamlı kontrolün keyfini çıkarın. İster havayla ister suyla soğutun, Fan-Tuning işlevi tüm parametreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır. Ayrıca, tüm fan hızlarını varsayılan minimumun altına indiren ve sisteminizi hafif işler yaparken fısıltı kadar sessiz tutan bir Aşırı Sessiz modu da vardır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Dijital güç kontrolü

Hassas dijital güç kontrolü

Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM), frekansı ve güç verimliliği ayarlarını değiştirerek voltaj düşmesine karşı gerçek zamanlı kontrol sunar ve üstün kararlılık ve performans için CPU voltajına ince ayar yapmanızı sağlar.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Turbo Core uygulaması

Intel işlemcilerinde her çekirdeğe ayrı ayar yapılabiliyor. ASUS Turbo uygulaması bu özellikten faydalanarak uygulamaları belli işlemci çekirdeklerine atamanızı sağlar ve işlem gücünü öncelikle en çok gereken yere aktarır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

BIOS

UEFI BIOS

Ünlü ROG UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da daha kapsamlı özellikler sağlar.


Gelişmiş mod

MemTest86

Kullanıcılara daha da rahatlık sunmak için MemTest86 yazılımı ROG UEFI’ye (BIOS) önceden yüklü olarak geliyor. Bu yazılım USB sürücüye veya işletim sistemine girmeye gerek olmadan tek tıkla bellek sorunlarını belirliyor. Bellek raporu daha sonra referans için BIOS arşivine kaydediliyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

EZ modu

Kurulumu basitleştirmek için tasarlanan EZ modu, tek bir sayfada tüm önemli ayarları ve istatistikleri sunar. Kılavuzlar, sürükle-bırak işlevi ve önemli ayarların tek tıkla uygulanması gibi özellikler sayesinde sisteminiz anında çalışmaya hazır olacak.

 • Kullanımı kolay görsel fan kontrolleri

  Sadece mouse’unuzla bir eğriyi çekerek her bir fan için ince ayar yapın.

 • Depolama cihazı bilgisi

  Cihazlarınızı kolayca tanımlamak için SATA girişi detaylarına göz atın.

 • Hızlı ve kolay saat ayarı

  Tarih ve zaman ayarlarını hızlıca değiştirmek için farenizi kullanın.

 • Aura Açma/Kapama modu (Gizlilik)

  Aura RGB aydınlatma veya tüm dahili LED’leri kolayca etkinleştirebilir veya daha sade bir görünüm için devre dışı bırakabilirsiniz.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ÇOK YÖNLÜ ALGILAMA

DOĞRU VOLTAJ TAKİBİ

Geleneksel anakartlar, gürültüye duyarlı ve voltaj raylarına temas edecek bir yere konumlandırılmış hassas takip için uygun olmayan tek uçlu algılama devreleri kullanır. Bu gibi sorunlar, bileşenlere iletilen voltaj ve yazılımın raporladığı değerler arasında büyük bir farka sebep olur. Maximus Z690 Apex’in sahip olduğu çok yönlü algılama devreleri gürültüyü reddeder, okumaları direkt olarak CPU’dan ve ana voltaj raylarının bittiği uçtan edinir. Bu sayede hız aşırtma ve ayar yaparken voltaj değerlerini hassas olarak takip etmeniz basitleşir.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

KİŞİSELLEŞTİRME

ROG Maximus Z690 Apex, olağanüstü performansa ve gelişmiş teknolojiye ek olarak sıkma alüminyum ve RGB aydınlatmalı tasarımıyla gerçekten dikkat çeken bir sistem kurmanıza olanak tanıyor.


AURA AYDINLATMA

OYUN DÜNYANIZI GENİŞLETİN

Ekran kartından monitöre, mouse’tan klavyeye kadar uzanan ROG bileşenleriyle sisteminizi donatın. Tamamlayıcı estetik unsurlar, kontrol ve uyum özellikleriyle de fark yaratın. ROG ekosistemi herhangi bir rakip markadan çok daha kapsamlıdır. Sisteminiz genişledikçe daha fazla seçeneğin tadını çıkarabilirsiniz.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

OYUN SESİ

SONİC STUDİO III

Sonic Studio, başlıklar için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

*Kafayla ilgili aktarım işlevi, bir kafa modeli aracılığıyla kaydedilen ses verisinden elde edilmiş bir ses algoritmasıdır. Kafa modelinin çevresindeki küre şeklindeki bir alandan test tonları çalınır ve farklı yönlerden gelen seslerdeki küçük değişiklikler tespit edilir. Sonuçlar bir algoritma içinde toplanır ve bu algoritma Sonic Studio'nun gerçeğe yakın sanal çevresel ses oluşturması için kullanılır.

Sonic Studio link

Sonic Studio efektlerini tüm çalma aygıtlarına kolayca uygulayın. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Uygulamalara Özel Profiller

Farklı uygulamalara özel ses ayarları atayın. Böylece yaptığınız her şey tam da dinlemek istediğiniz şekilde ayarlanır.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Sonic Studio Virtual Mixer

Seçtiğiniz uygulamalardaki seslerle mikrofondan aldığınız sesleri bir araya getirin ve yayınlayın.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

DTS : SOUND UNBOUND

ROG Maximus Z690 Apex ile daha önce yaşamadığınız bir ses deneyimi sunan DTS® Sound Unbound™ uygulaması önceden yüklü olarak geliyor. Bu uygulama, sürükleyici seslerle olağanüstü oyun ve eğlence deneyimleri oluşturuyor. Windows Sonic konum teknolojisinden yararlanan DTS Sound Unbound, sesleri üç boyutlu sanal bir alanda sunuyor. Kullanıcıyı ses alanının tam ortasına yerleştiren bu uygulama ile her patlamanın, ayak sesinin ve gürültünün nereden geldiğini sanal ortamınızda hissedebileceksiniz.

*DTS Sound Unbound için oyun içi destek gereklidir. Bu uygulamaya destek veren yapımları öğrenmek için oyun geliştiricileriyle irtibata geçin.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ARMOURY CRATE

Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ROG ürünleri üzerinde tek bir noktadan kontrol sunmak için tasarlandı. Armoury Crate, tüm Aura ekipmanlarınızı yeni Aura Creator aracıyla kullanışlı bir arayüz üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Yazılım sayesinde, giderek artan sayıda ROG ürünün ayarlarını yapabilir, sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyebilirsiniz. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ROG oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için ROG haberlerini de paylaşır.

AURA SYNC

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Fan Kontrolü

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Cihaz Yapılandırma

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Sürücü ve Kılavuz İndirme

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Oyunlarda Özel Anlar

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Hesap Yönetimi

ROG MAXIMUS Z690 APEX

AIDA64 EXTREME

ROG Maximus Z690 serisi bir yıllık AIDA64 Extreme aboneliğiyle birlikte geliyor. Bu araç donanım ve yazılım hakkında ayrıntılı bilgiler sunmasının yanı sıra tüm sistemin veya tek tek bileşenlerin performansını ölçmek için de kullanılıyor. AIDA64 Extreme’de donanım sorunlarını tespit edip önleyen takip ve teşhis özelliği bulunuyor. Tüm önemli sistem sensörleri gerçek zamanlı olarak izlenebiliyor. Böylece voltaj değerleri, fan hızları ve sıcaklık bilgileri masaüstünde görülebiliyor, özel ekranlara gönderilebiliyor veya ROG AIO sıvı soğutucularındaki LCD panellere gönderilebiliyor.*

*ROG Ryujin II ve daha sonraki modellerinde desteklenir.


ROG x AIDA64 Extreme

ROG MAXIMUS Z690 APEX

Donanım İzleme Ekranı

ROG MAXIMUS Z690 APEX

EKRAN KARTI SABİTLEYİCİ

Manyetik bir tabana, ayarlanabilir kayar bölüme ve menteşeye sahip olan ROG Ekran Kartı Sabitleyici, kartların sallanmasını önlüyor ve gereken yerleri destekliyor.

ROG MAXIMUS Z690 APEX

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz


 
Soket Yapısı 1700 Pin (12.Nesil)
Depolama SATA3
USB USB Type-C
USB USB 3.2
HDMI Var
Onboard VGA Yok
Uyumlu Kasa Tipi ATX
Uyumlu Ram Tipi DDR5 Ram
Kullanım Alanı Oyun (Profesyonel)
İşlemci Tipi Intel
Depolama M.2
Teknik Özellikler
İşlemci TipiIntel
Anakart ChipsetIntel Z690
Soket Tipi1700p
Anakart YapısıATX
Ram Bellek TipiDDR5
Ram Bellek Slot Sayısı4
Maksimum Ram Bellek64 GB
Wifi ÖzelliğiVar
M.2 SlotVar
Diğer Özellikler
Stok KoduAAAA42ASU0056
MarkaAsus
Stok DurumuÇok Yakında Stoklarda...
Garanti (Yıl)2
4711081468509

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.